Arbatos rūgšties oksalo rūgštis

Vienintelis gėrimas dažniau nei arbata yra vanduo, o geriamoji arbata gali būti naudinga jūsų sveikatai, galbūt riboja jūsų vėžio ir širdies ligų riziką dėl aroje esančių antioksidantų, pagal straipsnį, paskelbtą “Europos klinikinių žurnalų leidinyje” Mityba “2006 m. Liepos mėn. Tačiau arbata yra medžiaga, vadinama oksalo rūgštimi, kuri gali turėti neigiamą poveikį sveikatai.

Arbatos rūgšties arbatos kiekis

Laiko arbatos kiekis yra įmirkęs ir tai, ar jūs maišiate, gali paveikti oksalato kiekį pagamintoje arbatoje, taip pat pasirinktos arbatos prekės ženklą ir žolelių arbatų turinį. Juodoji arbata turi daugiausia oksalatų, vidutiniškai 12,21 miligramai už puodelio, jei pagamintas su laisva arbata ir 9,54 miligramais už puodelį, jei pagamintas arbatos maišeliais. Žalioji arbata vidutiniškai 1,36 miligramai už puodelį, Oolong arbata vidutiniškai .58 miligramai už puodelį ir vaistažolių arbatos vidutiniškai. 84 miligramai oksalato už puodelį, pagal tyrimą, paskelbtą “Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition” 2002 m.

Inkstų akmenys

Vartojantys maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug oksalatų, padidina inkstų akmenų riziką, ypač jei sergate kalcio oksalato akmenimis. “Oxalosis” ir “Hyperoxaluria Foundation” rekomenduoja išvengti juodos, žalios ir baltos arbatos, jei kenčia nuo enterinės hiperoksalurijos, tačiau sako, kad jei dėl kitų priežasčių sergate inkstų akmenimis, jums nereikės vengti tokių gėrimų tol, kol vartojate pakankamai kalcio Jūsų dieta.

Mineralinis sugėrimas

Oksalio rūgštis gali jungtis su tam tikromis mineralinėmis medžiagomis, įskaitant kalcią ir geležį. Tai reiškia, kad, jei į savo arbatą įtrauksite pieno, jūs negalėsite gauti tiek pat kalcio, kiek jis yra. Tačiau arbatmedžio oksalo rūgšties kiekis, greičiausiai, nesukels jums problemų, nebent jūs jau neturite šių mineralų ar geriate labai daug arbatos.

Apsvarstymai

Vadovaukitės savo gydytojo patarimais, kad nustatytumėte, kokios arbatos rūšys ir kiek jums saugu gerti, jei sergate inkstų akmenimis. Venkite juodos arbatos ir laikykitės žalių, baltų ar žolelių arbatų. Jose yra daug mažesnių oksalato kiekių, taigi jie mažiau tikėtina, kad padidės inkstų akmenų rizika.