“Gatorade” privalumai ir trūkumai

Jei treniruojate ilgą laiką, jūsų organizmui reikia kuro ir hidratacijos. Tai gali būti sporto gėrimas, pvz., “Gatorade”, kuris buvo sukurtas 1960 m. Floridos universiteto futbolo kolektyvui – “Gators” – todėl pavadinimas. Tačiau kiekvienas turi užpildyti degalus sportiniu gėrimu, kuris gali turėti daug kalorijų ir cukraus.

Gatorados “Pros”

“Gatorade” ne tik padeda išlaikyti hidrataciją, bet taip pat gali padidinti energijos lygį suteikiant jus angliavandenius. Pagal “USDA National Nutrient Database”, aštuonios uncijos “Gatorade” suteikia beveik 16 g angliavandenių. “Gatorade” taip pat papildo prarastas elektrolitą, o tai ypač svarbu, jei jūs prakaituojate daug natrio. Jei esate susirūpinę dėl kalorijų, “Gatorade” siūlo mažai kalorijų gėrimą “G Series Fit 02 Perform”, kuris yra tik 19 kalorijų už 8 uncijas ir mažiau angliavandenių.

Sako Gatorade

Gatorade tikrai nėra stebuklingas gėrimas. Jūs vartosite 63 kalorijas už 8 uncijos reguliarių Gatorade, o dauguma iš šių kalorijų yra iš cukraus. Šis cukrus daro įtaką jūsų dantims, nes 2007 m. Paskelbtame “Šiuolaikinės odontologijos praktikos žurnale” paskelbtame tyrime nustatyta, kad “Gatorade” jūsų korozijai yra daugiau korozinių nei “Coca-Cola”, tačiau tai nėra tokia problematiška kaip “Red Bull” energetinis gėrimas. Be to, sportiniai gėrimai gali neapsaugoti nuo hiponatremijos, kuri yra neįprastai mažas natrio kiekis kraujyje. 2005 m. “The New England Journal of Medicine” tyrime nustatyta, kad maždaug 13 procentų Bostono maratono bėgikų turėjo hiponatremijos laipsnį, ir nesvarbu, ar jie vartojo sportinius gėrimus ar vandenį važiuodami.

Gatorade vs. vanduo

Gatorade suteikia pranašumų prieš vandenį, jei manote, kad reikia papildyti natrį arba dirbate ilgą laiką, pvz., 60 minučių ar ilgiau, ypač karštyje arba drėgnoje aplinkoje. Tačiau daugumai žmonių vanduo yra būdas eiti. Tai padės jums išlaikyti hidrataciją ir nepridės papildomų kalorijų ar cukraus į savo dietą. Jei nuspręsite laikytis “Gatorade”, registruotoji dietologė Andrea Chernus sakė “Men’s Fitness”, kad geriausias variantas yra “Gatorade G” – originali sporto gėrimo formulė.

Nuspręskite, ar tikrai reikia “Gatorade”

Prieš stengdamiesi sugrąžinti “Gatorade”, dvigubai patikrinkite, ar jūsų kūnas yra geriausias. Pirma, patikrinkite savo prakaito lygį – jei atvykstate namo po bėgimo ar treniruojančios prakaito, tuomet esate labiau linkęs prarasti elektrolitą treniruotės metu. Be to, apsvarstykite treniruotės trukmę. Pasak užregistruoto dietologo Nancy Clark žurnalo “Fitness”, jei jums buvo iš anksto įpročiai užkandžiai ar maistas, jums nereikia jokių papildomų angliavandenių mažiausiai 60-90 minučių.