Juodosios sėklos maistinė vertė

Žydroji augalija Nigella sativa, gimtoji į Artimuosius Rytus, gamina sėklos, paprastai vadinamos juodosiomis sėklomis arba juodu kmynu. “Dieta Spotlight”, dietos ir sveikatos svetainė, žmonės naudoja sėklą virimo metu, kad pridėtų prieskonių, taip pat vartotų miltelių juodąją sėklą ir juodųjų sėklų aliejų. Pieno miltelių sėklų papildai yra kapsulėse, taip pat aliejaus ekstraktas buteliuose ir minkštųjų gelio kapsulėse. Juodasis sėklų aliejus yra geras pagrindinių riebalų rūgščių ir tam tikrų kitų maistinių medžiagų šaltinis.

Maistinių medžiagų

Juodosios sėklos komponentai apima amino rūgštis, baltymus, angliavandenius, nevalytus aliejus, lakiuosius aliejus, alkaloidus, saponinus ir pluoštus. Angliavandeniai juodosiose sėklose yra monosacharidų arabinozė, gliukozė, ramnozė ir ksilozė. Sėkloje taip pat yra kalcio, geležies, kalio ir natrio. Kadangi žmonės dažniausiai sunaudoja labai mažai juodųjų sėklų arba naudoja ekstrahuotą aliejų kaip priedą, sėklai būdinga maža maistinė vertė.

Fiksuotos alyvos

Juodosios sėklos sudėtyje yra neapdorotų aliejų, susidedančių iš 84 procentų riebalų rūgščių, pažymi “Memorial” Sloan-Kettering Cancer Center. Juodosios sėklų aliejaus priedas yra 45 kalorijos už šaukštelį, visi jie iš riebalų. Tai apima 22 proc. Alfa-linoleno rūgštį, priešuždegiminę omega-3 riebalų rūgštį ir 59 proc. Linolo rūgštį, omega-6 riebalų rūgštį. Dr Gabe Mirkin paaiškina, kad nors žmonės linkę laikyti žuvų taukus geriausiu omega-3 riebalų rūgščių šaltiniu, sėklos ir kiti augalų šaltiniai taip pat yra naudingi.

Potencialus

“Sloan-Kettering” pranešimuose juodosios sėklos sudėtyje taip pat yra tymoquinono, kuris turi antioksidacines savybes ir gali turėti kepenų apsaugos poveikį. “Nigellone” juodi sėklai slopina histamino išsiskyrimą ir gali sumažinti alergijos simptomus.

Tyrimai

Remiantis “Sloan-Kettering”, trūksta tyrimų su žmonėmis, kad patvirtintų naudą iš juodosios sėklos, palyginti su naudingomis riebalų rūgštimis. Laboratoriniai ir gyvūniniai tyrimai rodo, kad atskiros sėklos sudedamosios dalys gali turėti antiparazitinį ir priešuždegiminį poveikį ir gali būti naudingos imuninei sistemai. Tymoquinonas ir kiti komponentai rodo, kad auglių augimas ir navikų dydis mažėja.

Dozavimas

Standartinė juodųjų sėklų aliejaus dozė yra 1 arba 2 arbatiniai šaukštai arba 2 kapsulės per dieną su maistu. Dvi kapsulės paprastai suteikia 1000 miligramų juodojo sėklų aliejaus. Neigiamas poveikis yra retas, tačiau labai didelės dozės tyrimų metu sukelia kepenų ir inkstų ligas, įspėja Sloan-Kettering.