Šalutinis poveikis valgant per daug papajos

Papajos saldaus, sultingo apelsino mėsos supakuota su maistinėmis medžiagomis, todėl tropiniai vaisiai yra idealus užkandis bet kuriuo metu. Vidutinio dydžio papajoje yra maždaug 120 kalorijų, 20 procentų dienos vertės verpalų ir daugiau nei tris kartus daugiau vitamino C, kurį reikia kiekvieną dieną. Tačiau per daug gero maisto vartojimo kartais gali sukelti tam tikrų nemalonių šalutinių reiškinių.

Papajoje yra oranžinis atspalvis iš beta karotino, maistinės medžiagos karotinoidų šeimoje, kuri taip pat aprūpina jus vitaminu A. Vidutinė papajija siūlo apie 15 procentų DV vitamino A. Per daug geltonos, žalios arba oranžinės spalvos Maistas, kurio sudėtyje yra beta karotino, gali sukelti gerybinę odos spalvos pasikeitimą, vadinamą karotemija. Kojų rankos ir pėdos pėdos yra labiausiai matomos karotemijos paveiktos kūno sritys, tačiau kitos kūno sritys taip pat gali tapti gelsvos arba oranžinės spalvos. Karothemija negali būti painiojama su gelta, odos pageltimas, kuris taip pat veikia akių baltymus. Gelta yra didesnio už normalaus bilirubino kiekio požymis, karotenė yra nekenksminga. Pjaustydami savo papajos vartojimą, bus pašalinta odos spalva.

Papajoje yra fermento, vadinamo papainu, kuris naudojamas norint sušvelninti virškinamąjį skundą ir kovoti su uždegimu gerklėje. Pasak Purdue universiteto, Papainas taip pat yra potencialus alergenas. Žmonės, kurie valgo per daug papajos ir praleidžia didelį papaino kiekį, gali susidaryti su šienligės ar astmos simptomais, įskaitant švokštimą, kvėpavimo sutrikimus ir nosies užgulimą.

Viena papaija, kurios ilgis – 5 coliai, o 3 colių skersmens – yra 310 proc. DV, esant 60 miligramų per dieną, vitamino C atveju. Vitaminas C yra svarbus antioksidantas, kuris gali padėti apsaugoti nuo kraujagyslių sutrikimų, vėžio ir aukšto kraujo spaudimo . Vartojant daugiau nei 1200 miligramų vitamino C per parą vaikams arba daugiau kaip 2000 miligramų per dieną suaugusiesiems, gali sukelti toksinio poveikio simptomus, įskaitant oksalato inkstų akmenis. Oksalatas yra vitamino C šalutinis produktas, kai maistinė medžiaga yra metabolizuojama.

Virškinimo trakto simptomai gali būti šalutinis poveikis valgant per daug papajos. Ironiška, tas pats papainas, kuris ramina jūsų skrandį, gali sukelti skrandžio sutrikimus, kai jis imamas dideliais kiekiais. Didelis pluošto kiekis papajoje taip pat gali prisidėti prie virškinimo sistemos neramumų, kai perduodate per daug tropinių vaisių, o lateksas vaisiaus odoje gali sudirginti skrandį.

Odos spalvos pakitimas

Kvėpavimo sutrikimai

Galimi inkstų akmenys

Virškinimo trakto simptomai