Skrandžio skausmas ir miežių atleidimas

JAV augintojų ir pakuotojų asociacija “Highbush Blueberry Council” praneša, kad mėlynės yra puikus vitamino C, mitybinės skaidulos ir mangano, mineralų, kurie atlieka svarbų vaidmenį kaulų vystyme, šaltinis. Mėlynės taip pat yra pakuojamos su antioksidantais, kurie padeda kovoti su DNR kenksmingomis molekulėmis, vadinamomis laisvųjų radikalų, siejamais su senėjimu. Jei valgydami mėlynės sukelia pilvo skausmą ar diskomfortą, galbūt norėsite apsvarstyti virškinimo ligą kaip galimą kaltininką.

Fruktozės netoleravimas

Fruktozės netoleruojantiems žmonėms trūksta fermento, reikalingo fruktozės, cukraus, kuri natūraliai pasireiškia vaisiuose, suskaidymui. Pasak MayoClinic.com, fruktozės netoleravimas yra genetinė būklė, dėl kurios gali atsirasti kepenų ir inkstų pažeidimas. Nors uogos turi gerą fruktozės ir gliukozės santykį, todėl jie yra sveiki, todėl kai kurie žmonės su fruktozės netolerancija netoleruoja net nedidelio kiekio cukraus, teigia dr. William Sears, Kalifornijos universiteto klinikų asociacijos klinikų pediatrijos profesorius. Irvine, Medicinos mokykla.

Fruktozės malabsorbcija

Fruktozės malabsorbcija yra panaši į fruktozės netoleravimą, tačiau yra daug paplitusi, o ne tokia sunki. Malabsorbcija atsiranda tada, kai jūsų kūnas negali suskaidyti fruktozės virškinimo metu. Amerikos gastroenterologijos asociacija arba AGS paaiškina, kad, kai fruktozė pasiekia jūsų žarnas, reakcija su natūraliai atsirandančiomis bakterijomis generuoja dujas, kurios gali sukelti išsiplėtimą, skausmą, rėmėjimą ir kitus simptomus. Jei jums kyla problemų su fruktozės sugėrimu, greičiausiai po simptomų pasireiškusios vaisiaus vartojimo pasireiškusios didelės fruktozės ir gliukozės santykis, tokios kaip slyvos, kriaušės, prakaito vyšnios, persikai ir obuoliai.

Alergija

Pasak AGS, žmonės dažnai painioja maisto alergijas, netoleranciją ar malabsorbciją. Alerginė reakcija pasireikš per kelias minutes iki valandos po valgio, kuris sukelia skrandžio skausmą. Maisto alergijos simptomai yra burnos niežėjimas, vėmimas, viduriavimas ir pilvo skausmas. Priklausomai nuo jūsų alergijos sunkumo, galite patirti kraujospūdžio sumažėjimą, astmą, dilgėlinę ar egzemą.

Virškinimo sutrikimas

Nacionalinis Virškinimo ligų informacijos centras skelbia, kad nuo 60 iki 70 milijonų amerikiečių yra virškinimo liga. Remiantis “American Journal of Gastroenterology” 2004 m. Atlikta apžvalga, M.D. Skogas teigė, kad fruktozė gali sukelti ar pabloginti simptomus pacientams, sergantiems virškinimo trakto sutrikimu. Vidurių užkietėjimas, dirgliosios žarnos sindromas, kolitas ir divertikulozė yra sąlygos, kurios sukelia pilvo skausmą ir uždegimą.

Gydymo pilvo skausmas

Autoritetingi šaltiniai, tokie kaip AGS ir MayoClinic.com, sutinka, kad jei esate alergiškas mėlynėms arba turite fruktozės netoleravimą, geriausia būtų išvengti mėlynių. Jei jūsų problema yra virškinimo būklė, galite pabėgti nuo miegančių valgyti. Tačiau, atsižvelgiant į didelį ląstelienos kiekį mėlynės, pagal Highbush Blueberry tarybą, jų valgymas padidina jūsų riziką susirgti viduriavimu ar dujų, jei jau turite gastritą, kolitą ar kitą virškinimo ligą.