Cukrinių žirnių ir žaliųjų pupelių maistinė vertė

Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio departamentas teigia, kad kiekvieną dieną suaugusiesiems turėtų būti 2-3 puodeliai daržovių, priklausomai nuo jų lyties ir amžiaus. Vaikų reikalavimai yra panašūs, tačiau taip pat skiriasi. Deja, 2010 m. Amerikos amerikiečių mitybos įpročių ataskaita parodė, kad dauguma žmonių gauna tik 59 proc. Daržovių. Gali būti lengva paruošti cukraus žirnelius ir šviežias, sušaldytas ar konservuotas pupeles, o tai gali padėti padidinti jūsų augalinių medžiagų kiekį.

Trys ketvirtadaliai taurės šviežių cukraus žirnių, vienos porcijos, yra tik 35 kalorijų ir be riebalų. Jame yra 140 mg natrio, ty apie 6 procentus rekomenduojamos dienos vertės. Tos pačios šviežių žalių pupelių kiekis yra 20 kalorijų ir nulinis riebalų kiekis, tačiau taip pat yra premijos už natrio neturintį.

Abi daržovės yra daug maistinių medžiagų. 3/4 puodelio porcija su cukraus žirneliais suteikia 2 g baltymų, apie 4 procentus rekomenduojamos dienos vertės. Tai suteikia 2 proc. Rekomenduojamo vitamino A, 4 proc. Kalcio ir 8 proc. Geležies. Žalioji pupelė suteikia 1 g baltymų, 4 procentus tiek vitamino A, tiek kalcio, o 2 procentus geležies. Kalbant apie vitaminą C, jūs gaunate 10 proc. Rekomenduojamos dienos vertės.

Cukraus žirneliai ir žaliosios pupelės yra geri pluošto šaltiniai. Žirniai turi 2 g, arba apie 8 procentus, kas jums turėtų tekti kasdien, o pupelės turi 3 g, 12 procentų jūsų rekomenduojamos paros dozės. Pluoštas yra svarbi jūsų dietos dalis, nes ji suteikia žaliavos ir padeda organizmui virškinti maistą. Tai taip pat naudinga, jei jūs žiūrite savo svorį, nes jis užpildo jus greičiau, palyginti su mažiau kalorijų. Tačiau MedlinePlus įspėja, kad, jei jūs nenusileidžiate per daug skaidulų, pradėkite jį lėtai įtraukti į savo mitybą. Jei valgysite per daug, per anksti, galite patirti pilvo pūdymą ir mėšlungį, ir tai gali sukelti dujų kaupimąsi.

Parduotuvėje yra daugybę galimybių įsigyti daržovių. Jūs galite gauti savo cukraus žirnelius ir žaliosios pupelės produkcijos eilėje arba šaldytų maisto produktų skyriuje, o žaliosios pupelės taip pat yra konservuotų maisto produktų departamente. “Medline Plus” rekomenduoja šviežią daržovę, sakydama, kad išlaiko daugiau maistinių medžiagų nei sušaldytos ar konservuotos. Jei negalite gauti šviežių žalių pupelių, pabandykite užšaldyti, konservuotos daržovės paprastai turi daug natrio. Jei turite gauti konservuotų pupelių, ieškokite mažai arba be natrio.

“MedlinePlus” skatina žmones išgaruoti savo daržoves, nes garuose užrakinama daugiau maistinių medžiagų. Kita vertus, virinant gali išeiti svarbūs vitaminai ir mineralai. Tamsuoto cukraus pupelių žirneliai ir žaliosios pupelės suteikia ryškų, traškų šalutinį patiekalą ar kitą salotų papildymą. Būkite atsargūs pasirengę nepridėti per daug druskos ar riebalų.

Kalorijos, riebalai ir natris

Maistinių medžiagų

Pluoštas

Švieži, sušaldyti arba konservuoti?

Paruošimas