Mityba triušiena

Kai meniu pasirodys triušiena, tikėkimės prieštaringų veiksmų. Remiantis 2008 m. Liepos mėn. “Washington Post” straipsniu, socialiai priimtina naudoti žemės ūkio gyvūnus, pvz., Karves ir viščiukus, kaip maistą, tačiau daugelis žmonių teigia, kad jie nori valgyti triušius. Nepaisant šio atsparumo triušių vartojimui, ši raumeninga mėsa yra sveika ir maistinga alternatyva jautienai ir kiaulienai.

Kalorijos

Skrudintos triušienos mėsa su 3 coliais patiekiama 167,5 kalorijų. Valgydami subalansuotą maistą, jūs gaunate kalorijas, kurių reikia, kad atitiktumėte mitybos tikslus, taip pat maistines medžiagas, kurių reikia optimaliam sveikatai. Apsvarstykite, kaip vartoti triušieną su daržovių patiekalais, tokiais kaip brokoliai ar kukurūzai, kartu su sveikais grūdais, galbūt rudųjų ryžių patiekalais arba kuskusu. Triušienų mėsos patiekime yra kur kas mažiau kalorijų nei tokio paties dydžio jautienos dalis – 259,3 kalorijos ir šiek tiek mažiau kalorijų nei kiaulienos dalis – 180,2.

Riebalai ir cholesterolis

Triušių mėsa yra santykinai mažai riebalų, kiekviena 3-uncija patiekiama 6,8 gramų riebalų, tai sudaro 37 proc. Kalorijų. Palyginti su jautiena ir kiauliena, triušis yra aiškus pasirinkimas – 3 uncijos jautienos yra 18,3 gramų, o 3 uncijos kiaulienos – 8,2 gramo. Jūsų maisto ruošimo planas turėtų būti nuo 44 iki 78 g riebalų per dieną arba nuo 20 iki 35 procentų kalorijų. Kviečių mėsa taip pat yra mažai sočiųjų riebalų, kurių sudėtyje yra 2 gramų. Vartojant daug sočiųjų riebalų, gali padidėti koronarinės širdies ligos rizika; jūs turite apriboti šių riebalų suvartojimą iki 15 gramų per dieną. Trijų vienkartinių triušių mėsos patiekaluose yra 69,7 miligramai cholesterolio, būtinos jūsų kūno ląstelių formavimui. Tačiau jums nereikia dietinio cholesterolio, nes jūsų kūnas gamina viską, ko jums reikia. Nevartokite daugiau kaip 300 miligramų cholesterolio per parą, kad išvengtumėte sveikatos problemų, kurios gali kilti dėl didelio cholesterolio kiekio ir kenčia nuo širdies ligų, Amerikos širdies asociacija rekomenduoja vartoti tik 200 miligramų per dieną.

Baltymas

Trys uncijos kepintos triušienos prisideda prie jūsų kasdienių baltymų poreikių. Ši dalis suteikia jums 24,7 gramų šių makroelementų. Baltymai saugo jūsų kūną daugybe būdų, tiekdami kūną energija, kad jūsų raumenys galėtų išlaikyti imuninės sistemos funkcionavimą. Ilinojaus universiteto tinklalapyje pažymima, kad mažai baltymų vartojimas gali sukelti valgyti daugiau maisto per dieną, nes tai daro įtaką to, kiek jaučiatės. Rekomenduojamas baltymų kiekis, siekiant išvengti bado, svyruoja nuo 10 iki 20 procentų dienos kalorijų.

Vitaminai

Pridėdami triušieną į savo maitinimo planą, jūs gaunate didelį vitamino B-12 kiekį – kiekvienas 3-uncijos patiekalas suteikia 117,6 proc. Rekomenduojamos paros dozės. Vitaminas B-12 vaidina svarbų vaidmenį veikiant jūsų centrinei nervų sistemai ir metabolizmui, taip pat raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui. Jūsų kūnas turi galimybę laikyti keletą metų vertingo vitamino B-12, todėl valgant triušius jums tiekiami ne tik jūsų dienos poreikiai, bet ir šiek tiek daugiau. Triušis taip pat tarnauja kaip turtingas vitamino B-3 šaltinis, kurio sudėtyje yra 35,8 proc. Kiekio, kurį reikia kiekvieną dieną. Šis vitaminas, visuotinai žinomas kaip niacinas, padeda konvertuoti angliavandenius į energiją ir gaminti įvairių lytinių hormonų.

Mineralai

Triušienos mėsa turi gana šiek tiek seleno, mineralo, kurį jūsų kūnas naudoja antioksidantams gaminti ir stimuliuoti spermos gamybą, kiekvienoje 3-uncijos mėsos dalyje yra 46,8 proc rekomenduojamos dienos vertės seleno. “MedlinePlus” praneša, kad kai kurie gydytojai gali rekomenduoti įtraukti daugiau seleno į savo mitybą, siekiant kovoti su arterijų, taip pat vėžio, pavyzdžiui, skrandžio, plaučių, prostatos ir odos vėžio, sukietėjimu. Trijų vienkartinių triušių patiekalas taip pat suteikia jums 22,4 proc. Fosforo, kurio reikia jūsų kasdieniniam maitinimui. Šis mineralas sudaro 1 procentą viso jūsų kūno svorio ir veikia organizmo gebėjimą naudoti angliavandenius ir riebalus, taip pat ląstelių ir audinių taisymą.