Naujagimio švokštimas maitinant

Švokštimas gali būti kai kurių problemų simptomas, kurių dauguma nėra rimti. Maistas sukelia vaikus veiksnius, kurie gali sukelti kvėpavimo sutrikimus. Nesvarbu, ar esate krūtis ar butelis, alergijos vis dar kelia susirūpinimą. Švokimas taip pat gali būti nesusijęs su maitinimu. Jei nesate tikri, ar kūdikiui pakankamai oro, skambinkite skubiai.

Nosies užgulimas

Kūdikis, kuris maitina, negali kvėpuoti per burną. Jei jūsų kūdikiui būdingos gleivės, užkimšusios šnerves, galite pastebėti švokščiojo garsą. Tai yra iš oro, bando perduoti šviną į šnerves. Prieš kiekvieną maitinimą naudokite lemputės švirkštą, kad išvalytumėte užkimštą nosį. Kai nosis yra be briaunų, jūsų kūdikis galės lengviau kvėpuoti per nosį, kaip jis maitina krūtinę ar buteliuką.

Alergijos

Alergija atsiranda, kai organizmas reaguoja į kažką, su kuriuo jis liečiasi, kaip pavojingas. Ši reakcija sukuria antikūnus. Kitą kartą, kai šis asmuo susiduria su ta pačia medžiaga, antikūnai išskiria histaminus ir sukelia alergijos simptomus. Švokštimas yra viena iš priežasčių, kodėl alergija yra. Alerginė reakcija naujagimiui gali rodyti alergiją maistui, ypač jei šerimas prasideda maitinant. Žindymas yra vienas iš būdų valdyti naujagimių potencialių alergenų poveikį, tačiau jis nėra kvailas.

Maisto alergija

Kūdikis, kuris maitina krūtimi, turi mažesnę įprastų maistinių alergenų poveikį nei kūdikis dietos formule. Tačiau maistas, kurį maitina mama, gali paveikti vaiką. Mama, gėrusi karvės pieną, gali perduoti baltymą kūdikiui per krūtinę. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, maitinant krūtimi motinos turėtų vengti trigerių, tokių kaip riešutai, kiaušiniai ir vėžiagyviai. Buteliu maitinami kūdikiai gali būti alergiški formulei, ir tai gali sukelti švokštimą.

Astma

Astma yra lėtinė liga, sukelianti naujagimio švokštimą. Tai yra dėl kvėpavimo takų dirginimo ir patinimų, praneša “Baby Center” svetainėje. Astmos išpuoliai dažniausiai yra sukelti sukelti. Triggeriai gali būti alergijos maistui ar kažkas aplinkoje, kurioje jūs maitinate kūdikį. Pavyzdžiui, kambario dulkių gali pakakti švokti astma. Kvėpavimas bus greitas ir gali sukelti švokusį garsą. Ūminis išpuolis yra neatidėliotina medicinos pagalba. Jei naujagimiui būdingas melsvas atspalvis ant odos ar nagų lovos, paskambinkite 911.