Neurontinas ir svorio kritimas

Receptinis vaistas gabapentinas yra bendrinis ir kaip prekės ženklo pavadinimas “Neurontin”. Jis pirmiausia naudojamas epilepsijos sergančių žmonių priepuolių kontrolei ir skausmui po postūmio neuralgijos, kai kai kurie žmonės susidaro po to, kai turi juostą. Svorio mažėjimas atsiranda retai, nes tai šalutinis šio vaisto poveikis, todėl gali padidėti svorio prieaugis.

Funkcija

Gabapentinas klasifikuojamas kaip antikonvulsantas. Tai padeda kontroliuoti traukulius, sumažinant neįprastą smegenų jaudulį ir mažina tam tikros rūšies skausmą, pakeičiant kūno skausmą. “PubMed Health” paaiškina. Gabapentinas yra struktūriškai panašus į neuromediatorių gama-aminobutyro rūgštį, vadinamą GABA.

Svorio netekimas ir svorio padidėjimas

Pasak DailyMed, klinikinių tyrimų su suaugusiesiems ir paaugliams, vartojusiems Neurontin, kurių metu dalyvavo maždaug 4700 dalyvių, svorio sumažėjimas buvo retas atvejis. Svorio padidėjimas buvo didesnis, ypač vaikams. Kai kuriuose klinikiniuose tyrimuose su Neurontin išaugo nuo 1,8 iki 2,9 proc. Paauglių ir suaugusiųjų. Viename tyrime su 3-12 metų vaikais Neurontin vartojusių pacientų svoris 3,4 proc., O vartojant placebą – 0,8 proc.

Virškinimo šalutinis poveikis

Neaišku, kodėl vartojant Neurontin mažas procentas žmonių praranda svorį, tačiau tai gali būti susiję su maža procentine dalimi, kuri patiria nemalonų virškinimo poveikį. “DailyMed” pabrėžtose studijose iki 5,7 proc. Suaugusių ir paauglių dalyvių patyrė viduriavimą, iki 3,9 proc. – pykinimą, iki 3,3 proc. Vėmimą ir iki 2,2 proc. Rėmens. Vaikams nuo 3 iki 12 metų pykinimas pasireiškė 8,4 proc., O kai kuriems – vėmimas.

Apsvarstymai

Neurontin yra susijęs su daugybe kitų šalutinių poveikių. Galite patirti vidurių užkietėjimą, mieguistumą, silpnumą, galvos svaigimą, galvos skausmą, dvigubą arba miglotą regėjimą, nestabilumą, nerimą ir atminties sutrikimus. Nedažnas, bet rimtas epilepsinių vaistų poveikis yra savižudybės mintis ir elgesį. Apie vieną iš 500 suaugusiųjų ir vaikų klinikinių tyrimų metu su šia rūšimi vaistų tapo savižudybės, pažymi PubMed Health.