Priemonės, susijusios su liežuvio opos

Dažniausiai pasireiškia liežuvio opa, ypač tarp paauglių ir suaugusių, jaunesnių nei 40 metų. Dauguma jų yra aftozinės opos arba vagysčių skausmai. Šie opos paprastai atsiranda liežuvio apačioje arba išilgai šonų. Kalcio viršuje, kur gyvena skonio pumpurai, kiaušidės dažnai vystosi dėl trauminių sužalojimų ar pagrindinės ligos. Lytinių opų, ypač aftozės tipo, dažniausiai per 10-14 dienų išgydoma. Narkotikų ir namų gynimo priemonės gali būti naudingos mažinant diskomfortą ir potencialiai skatinant gimdos gleivinės gijimą.

Valgykite savo burną keletą kartų per dieną su paprastu druskos vandens tirpalu, kad padėtumėte švariai ir galėtumėte suteikti laikiną skausmo malšinimą, kurį sukelia liežuvio opos. Sumaišykite pusę šaukštelio druskos su šilto vandens puodeliu. Jei tirpalas užgęsta per daug, praskieskite jį šiltu vandeniu. Įsitikinkite, kad skalaujate druskos vandenį, kad pasiektumėte opos zoną. Galite skalauti burną druskos vandeniu taip dažnai, kaip jums patinka – tiesiog įsitikinkite, kad jis išstumsite, o ne nurykite tirpalą.

Atskiesti vandenilio peroksidą veikia kaip antiseptinį ir padeda palengvinti liežuvio opų simptomus, kaip parodyta mažame tyrime, paskelbtame “Pakistano Medicinos ir sveikatos mokslų žurnalo” 2012 m. Šią priemonę galite išmesti namuose, sumaišius vienodą vandens kiekį ir 3 proc. Vandenilio peroksido iš vaistinės. Gydyti tirpalą tiesiai ant opos 2 ar 3 kartus per parą. Taip pat galite įsigyti per burną nusausintą karbamido peroksidą (Gly-Oxide). Kai kurie žmonės mano, kad tai suteikia ilgesnį skausmo malšinimą, nes tirpalas yra storesnis ir apčiuopia burnos opą ilgiau negu namų vandenilio peroksido tirpalas. Karbamido peroksido skystis susilieja ir tada išstumia. Atkreipkite dėmesį, kad peroksidinė burna skalauja burbuliuką ar putojimą burnoje, o tai yra normalus.

Magiškoji burnos skalavimo priemonė yra recepto mišinys, kuris paprastai naudojamas vėžio gydymui sukelto burnos opos. Tačiau modifikuota namų versija gali suteikti skausmo malšinimo dėl liežuvio ir kitų burnos opų. Šis namų vaistas apima vienodą kiekį skysto antacido (Magnezijos pienas, Maalox, Mylanta), difenhidramino sirupo (Benadryl Liquid Elixir) ir vandens. Jūs galite išvirti tirpalą ir išstumti, arba mažai dozės sumaišyti tiesiai prie opos su medvilniniu tamponu kas 4-6 valandas. Kai kurie žmonės mano, kad vien tik skysčio antacidą ant burnos opos patenka pakankamas skausmo malšinimas.

Ledo srutos gėrimas gali šiek tiek silpninti liežuvį, trumpalaikis atleidimas nuo austinio opos skausmo. Neatsitiktinai atsirandantys skausmingi produktai, kurių sudėtyje yra benzokaino – lokaliai veikiantis numbimo vaistas ar anestetikas, gali suteikti ilgesnio veikimo poveikio. Daugelyje šių produktų (Orajel, Anbesol, Zilactin-B ir kt.) Yra papildomų sudedamųjų dalių, kurios laikinai dengia burnos opa, užtikrinančios apsaugą, galinčią paskatinti skausmą. Kai kuriems vėlyviems skausmo produktams trūksta vietinio anestezijos ir pirmiausia yra apsauginė barjera (“Canker Cover”, “Canker-X”). Dar viena naudinga strategija – išvengti dantų pastos su natrio laurilsulfato vartojimu, kuris gali apsunkinti burnos skausmą.

Daugelis liežuvio opos yra paprastos kaklo opos, kurios paprastai išgeria per 2 savaites. Tačiau kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją, jei liežuvio opa nepagerėja per 7-10 dienų arba opa yra didelė arba plečiasi. Taip pat kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia pasikartojančios opų ant liežuvio ar kitur burnoje. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti receptinius vaistus, tokius kaip steroidų ar antibiotikų burnos skalavimas. Jūsų gydytojas taip pat jus įvertins, kad nustatytų, ar pagrindinė medicininė problema gali sukelti burnos opas, pvz., Uždegiminės žarnos ligos, celiakija, Behceto sindromas, Reiterio sindromas ar burnos vėžys. Tina M. St John , MD

Druskos vandens burnos skalavimas

Peroksidų gynimo priemonės

Homemade Magic Mouthwash

Vietiniai anestezijos ir kiti gydymo būdai

Įspėjamieji užrašai