Ryžių ir pupelių dieta

“Reader’s Digest” asociacija pabrėžia ryžius ir pupeles kaip “gydomąjį maistą”, įtrauktą į įprastą dietą. Ryžiai yra krakmolingi angliavandeniai, kurie suteikia vitaminus ir mineralus, tokius kaip B vitaminai ir geležis. Pupelėse yra daug vitaminų A ir C, folijos ir ląstelienos. Pupelės laikomos “neišsamiu baltymu”, nes jose trūksta tam tikrų esminių amino rūgščių. Norint tapti “visaverčiu baltymu”, jas reikia derinti su grūdais, pavyzdžiui, ryžiais, kurie suteikia trūkstamas amino rūgštis. Prieš keisdami savo mitybą, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Ryžių rūšys

Ryžiai yra universalus grūdas, kuris yra jūsų dietos pagrindas. Yra keletas veislių visame pasaulyje, įskaitant basmati, Jasmine, Arborio, Juodąją Japoniką, risotto, ilgagrūdžių baltųjų ir rudųjų ryžių. Rudieji ryžiai yra labiausiai maistingi grūdai, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą. Raudonųjų ryžių nėra pašalinta jo sėlenos sluoksnis, kuriame yra pluošto, vitaminų ir mineralų. Rudieji ryžiai išlaiko tokias maistines medžiagas kaip niacinas, magnis, selenas ir vitaminas E. Rudųjų ryžių skaidulos padeda sumažinti glikemijos indeksą, bet vis tiek šiek tiek sumažėja cukraus kiekis kraujyje, jei kovos su cukriniu diabetu.

Pupelių rūšys

Yra šimtai skirtingų veislių pupelių. Populiariausi pupelės, suvartojamos, yra adzuki, juoda, cannellini, inkstai, pinto, raudona ir sojos pupelės. Pupelės yra maistingi augaliniai maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug pluošto. Pluoštas yra svarbus kontroliuojant cholesterolio kiekį kraujyje ir skatinant reguliarumą. Pupelės yra sudėtingi angliavandeniai, kurie lėtai išsiskiria kaip gliukozė kraujyje. Pupelės idealiai tinka diabetikams, nes jie nesukelia cukraus kiekio kraujyje, kuris ženkliai padidėja, lyginant su paprastais angliavandeniais.

Geležies funkcija

Ryžiai ir pupelės yra pagrindiniai mineralo šaltiniai, vadinami geležimi. Pagrindinė geležies funkcija – transportuoti deguonį į visas jūsų kūno ląsteles. Geležis naudojama hemoglobino, kuris veikia kaip nešiklis. Geležis gali apsaugoti jus nuo infekcijų ir pagalbos gijimo procese. Geležies trūkumas pasireiškia tokiais simptomais kaip nuovargis, silpnumas, nemiga, energijos trūkumas ir jautrumas infekcijoms.

Magnio reikšmė

Magnis yra mineralas, reikalingas daugeliui kūno funkcijų. Magnis veikia kartu su kalciu, siekiant sukurti ir išlaikyti kaulus ir raumenis. Mineralas reikalingas energijos apykaitai, perduodant nervinius impulsus ir gaminant genetinę medžiagą bei baltymus. Magnis yra daugelyje maisto produktų, įskaitant pupeles ir ryžius, todėl trūksta retų atvejų. Tačiau jis gali būti išeikvotas alkoholizmu, viduriavimu, diabetu, kepenimis ir inkstų liga.

Privalumai pluošto

Rudieji ryžiai ir visos pupelių veislės turi daug skaidulų. Išgertų rudųjų ryžių puodelio yra apie 4 g pluošto. 1/2 puodelio pupelių pupelių gali būti iki 8 g. Dauguma jų yra netirpios skaidulos, kurios padeda užkirsti kelią vidurių užkietėjimui. Pasak “The 150 Healthyest Foods on Earth” autoriaus dr. Jonny Bowden’o, netirpus skaidulas padeda apsaugoti nuo storosios žarnos, krūties ir prostrato vėžio. Pluoštas taip pat padeda mažinti cholesterolio kiekį ir užkirsti kelią širdies ligoms.