Sunkios rankos vaikams

Rankų oda yra nuolat veikiama elementų, todėl ji ypač jautriai reaguoja į sausumą ir sumušimą. Žiemos mėnesiais vaikai dažnai vystosi sunkiai susmulkintų rankų, kai sausas oras ir dirbtinis šiluma gali išdžiūti iš odos. Daugeliu atvejų sutrinka rankos yra laikini nepatogumai, kurie nerodo rimtos pagrindinės problemos. Tačiau jei jūsų vaiko rankos pablogės arba gydymas namuose neveiks, kreipkitės į jo pediatrą.

Simptomai

Jei jūsų vaikas išgyvena odos problemas ant rankų, svarbu užtikrinti, kad simptomai būtų tik suspaustos rankos, o ne kažkas daugiau rimtų. Sausos rankos gali tapti raudonos ir net kraujuoti. Jei jūsų vaikas neseniai išbandė naują maistą, žaidė su naujais vaistiniais preparatais ar naudojo naują vaistą, nulaužtos rankos gali sukelti alerginę reakciją. Išlygintose rankose taip pat gali būti nurodytas egzema. Pasak pediatro dr. Williamo Searso, tai yra lėtinė odos būklė, būdinga rankoms, kojoms ir veidui. Pasitarkite su savo pediatru, jei jūsų vaikas turi sausų pleistrų ant kelių kūno vietų.

Priežastys

Jei vaiko sausos rankos sukelia egzema, priežastis yra genetiškai pagrįstas odos jautrumas. Egzema gali sustiprėti dėl kai kurių maisto produktų, taip pat šaltu oru. Suklastotos rankos, kurias sukelia sausa oda, dažnai sukelia pernelyg didelį rankų plovimą, šaltus ir sausus orus, per didelį šilumos išsikaupimą ir didelį nykimą.

Gydymas

Nesvarbu, ar jūsų vaikas suskaldytas rankas sukelia egzema ar labai sausa oda, gydymas namuose gali pagerinti būklę. Naudokite drėkintuvą, sukurtą jautriai odai jūsų vaiko rankose. Avižiniai dribsniai gali padėti sušvelninti skausmą ir niežėjimą, susijusį su egzema. Vazelinas ir kakavos sviestas yra efektyvus drėkinantis preparatas, kuriuo praplaukite vaiko rankas prieš miegą. Skatinkite vaiko gerti daug vandens, saldinti gėrimai ir dehidracija sukelia sausą odą. Apsvarstykite galimybę įrengti drėkintuvą savo vaiko miegamajame sausais žiemos mėnesiais.

Prevencija

Norėdami išvengti sausų odos protrūkių ant rankų, paskatinkite vaiko plauti rankas tik tada, kai reikia, su muilu su losjonu. Kai vaikas gauna dušo ar vonios kambarį, neleidžia per daug šilumos ir oro kondicionavimo, ypač automobiliu, kai sausas oras pučia tiesiai ant jūsų vaiko odos, užtepkite drėkinančią losjoną savo vaiko rankoms.