Vasaros olimpinės žaidynės faktai vaikams

Vasaros olimpinės žaidynės yra šventėms skirtas laikas, nes sportininkai iš šimtų šalių konkuruoja daugelyje sporto varžybų. Konkursai transliuojami per žodį televizijoje ir kitose žiniasklaidos priemonėse. Vasaros olimpinės žaidynės vyksta kas ketverius metus su visomis sportininkų, varžybų dėl istorinių įrašų ir medalių, pompomis, aplinkybėmis, įspūdžiais ir varžybomis.

“Olympia” Graikijoje buvo pirmoji įrašyta senoji olimpinė žaidynė 776 BK. Senovės olimpinės žaidynės buvo laikomos religine ceremonija 776 B.C. Iki A.D. 393, kai jie buvo uždrausti dėl religinių priežasčių. Prancūzijos pedagogas baronas Pierre de Coubertin pasiūlė atkurti senovės tradicijas 1894 m.

1896 m. Atėnuose, Graikijoje, vyko pirmieji šiuolaikiniai olimpinės žaidynės. Tačiau iki 1900 m. Moterims nebuvo leista konkuruoti. Dėl Pirmojo pasaulinio karo ir Antrojo pasaulinio karo 1916 m., 1940 m. Ir 1944 m. Olimpinėse žaidynėse nebuvo. Olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo aptinkamos Amerikos televizoriuje 1960 m., Kai žaidimai buvo vykdomi Romoje. Olimpinių žaidynių simbolis yra penkių žiedų serija. Žiedų spalvos – mėlyna, geltona, juoda, žalia ir raudona – atstovauja pagrindinius pasaulio regionus: Afriką, Ameriką, Europą ir Aziją.

Atėnuose vykusiuose 2004 m. Žaidimuose Graikijoje dalyvavo 202 konkuruojančios šalys. Daugelis šių šalių taip pat surengė žaidimus, tačiau niekada nebuvo žaidžiami Afrikoje ar Pietų Amerikoje. Tačiau 2016 m. Vasaros žaidynės vyks Brazilijoje Rio de Žaneire, taigi Afrika bus vienintelis žemynas, kuris nebuvo priimančiosios vieta.

Vasaros olimpinės žaidynės sukasi aplink įvairius sporto renginius, tarp jų šaudymo iš lanko, badmintono, krepšinio, paplūdimio tinklinio, bokso, baidarių, dviračių, nardymo, jojimo, tvorų, lauko ritulio, gimnastikos, rankinio, džiudo, šiuolaikinės penkiakovės, kalnų dviračių, Buriavimas, šaudymas, futbolas, plaukimas, sinchroninis plaukimas, stalo tenisas, taekwondas, tenisas, treniruotės, treniruotės, tinklinis, vandens polo, sunkiosios atletikos ir imtynės. Pentatlonas yra penkių sporto renginių konkursas: šaudymas, tvoros, plaukimas, šokinėjimai ir važiavimas. Triatlonas yra varžybos, kuriose yra plaukimo, važiavimo ir dviračių takai. Žiemos vasaros olimpinės žaidynės užtikrina, kad nepraleisite įdomių akimirkų olimpinėse istorijose, pavyzdžiui, plaukikas Michaelas Phelpsas tapo labiausiai dekoruotu olimpiadu istorijoje arba lenktynėse ir lauke “Olympian Jackie Joyner-Kersee”, kurie dominavo vasaros olimpinėse žaidynėse 1984-1996 metais.

Senovės olimpinės žaidynės

Šiuolaikinės olimpinės žaidynės

Dalyvaujančios šalys

Sportas