Geriausi plaukų augimo papildai

Ką valgysite ne tik įtakoja savo kūną viduje, bet ir išorę, įskaitant plaukų sveikatą. Kai kurie duomenys rodo, kad tam tikri papildai gali padėti pagerinti plaukų augimą, įskaitant L-liziną, jūrų baltymą ir vitaminą B-6 bei cisteiną. Tačiau, jei norite, kad sveiki, pilni plaukai, jums reikės pradėti maistingą ir subalansuotą mitybą. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pridėdami bet kokius įprastus maisto papildus.

L-lizinas

2002 m. Paskelbtame klinikos ir eksperimentinės dermatologijos straipsnyje teigiama, kad papildai aminorūgšties lizinu gali padėti išvengti per didelių plaukų slinkimo. Lizinas yra nepakeičiama aminorūgštis, o tai reiškia, kad reikia iš maisto valgyti, kad atitiktų jūsų poreikius. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, dauguma žmonių, išskyrus sportininkus ir veganus, neturi problemų su pakankamai maisto. Jūsų gydytojas gali padėti jums nustatyti, ar galite gauti naudos iš sveikų plaukų lizino papildų ir tinkamos dozės. Norint įsitikinti, kad esate patenkinti jūsų sveikų plaukų poreikius, jūsų dietoje yra ankštinių augalų, raudonos mėsos, paukštienos, kiaušinių, žuvies, riešutų ir sojų maisto.

Jūrų baltymų papildai

“Dermatologijos ir mokslinių tyrimų” paskelbtame 2015 m. Tyrime ištirtas jūros baltymų papildo poveikis riebalų ir moliuskų miltelių mišiniui plaukams augti moterų grupėje, kurioje plaukai plinta. Tyrime nustatyta, kad papildas ne tik pagerina plaukų augimą, bet ir užkerta kelią plaukų slinkimui. Tyrime naudojamas papildas taip pat buvo kumštinė, kuri yra silicio dioksido šaltinis, Malpighia glabra, vitamino C, biotino ir cinko šaltinis, kuris galėjo turėti įtakos plaukų augimui. Neįmanoma pasakyti, kiek naudos gauna iš baltymų.

Vitaminas B-6 ir cisteinas

Vitaminas B-6 yra svarbus odos sveikatai ir gali padėti skatinti plaukų augimą, o cisteinas, taip pat ir aminorūgštis, yra pagrindinis jūsų plaukų komponentas. 2013 m. Tyrimas, paskelbtas Dermatologinių tyrimų archyvuose, ištyrė vitamino B-6 ir cisteino papildo poveikį plaukams, kuriuos sukelia chemoterapija pelėms. Tyrime nustatyta, kad šis derinys padėjo išvengti plaukų slinkimo pelėms. Anksčiau atliktas 2001 m. “Wiadomosci Lekarskie” tyrimas parodė, kad plaukai auga moterims, papildytoms vitamino B-6 injekcijomis.

Įspėjimas apie papildus

Nors yra įrodymų, kad kai kurie papildai gali padėti pagerinti plaukų augimą, 2001 m. Straipsnio autoriai, paskelbę klinikinės ir eksperimentinės dermatologijos ataskaitoje, teigia, kad papildai ne visada yra geriausias būdas eiti, ypač jei nėra mitybos trūkumo. Autoriai įspėja, kad papildymas gali padidinti plaukų slinkimą. Maistui rastos maistinės medžiagos, tokios kaip baltymai, esminiai riebalai, vitaminai ir mineralai, gali būti naudingiau pagerinti plaukų augimą nei maisto papildas.