Mano kojos skauda, ​​kai važiuojate bėgimo takeliu

Pirštų skausmas, važiuojant bėgimo takeliu, gali ne išnykti, kai tampa įpratęs prie naujos pratybų programos. Skausmas dažniausiai atsiranda dėl netinkamų batų arba netinkamo treniruoklių treniruotės batų stiliaus. Kitos nuolatinės problemos, kurias galite ignoruoti įprastoje kasdieninėje veikloje, aiškiai atsiranda ant mašinos, nes pasikartojantis treniruoklių treniruotės stresas. Bet kokia pėdos problema, kuri nėra greitai reaguojama į sveiką protą, reikalauja gydytojo dėmesio.

Dėl natūralaus reljefo, kiekvienas žingsnis, kurį atliekate, sukuria šiek tiek kitokį įtempių jūsų kojoje. Treadmills nesuteikia tokio paties natūralaus svyravimo, o problemos pakartojamos kiekviename žingsnyje. Dažniausias traumas, lizdinės plokštelės, formos po pasikartojančios trinties atskiria odos sluoksnius. Jei dėvite batus, kurie tinkamai tinka, dėvėkite sportines kojines ir pritvirtinkite sportinius vidpadžius, galite išvengti daugumos lūšių traumų. Gali būti, kad vazelinas kyla blogai, kol kartais lizdinės plokštelės neapsaugos. Jei pirštai susitrenkia prieš batų priekį, pakartotinis slėgis gali sukelti “juodą pirštą”. Juodoji pirštinė atsitinka, kai trintis atskleidžia nagų liemenę ir sukelia kraujavimą po nagais. Nepakankami nagai gali sukelti problemą net tinkamai pritaikytais bėgimo bateliais. Kukurūzai – storos odos geltonos spalvos smūgiai ant kojų viršūnių – formuojasi dėl trinties sužeidimų, kuriuos sukelia viršutinė batų dalis. Geresni batai pašalina kiaušidžių ir skausmo priežastį.

Jei netrinkite savo batus per trumpai arba pasirinkite batus, kurie yra mažesni nei jūsų tikrasis pėdos dydis, galite patirti nervų pažeidimą, sąnarių sutrikimus ar kaulų deformacijas. Batai yra per trumpi jūsų kojoms ar batams su prastais formos kojelėmis – pėdos ir kojų rutulio dalimi – suspauskite pirštus į nenatūralią pakabinimo vietą. Nepaisydamas skausmo, gali pasireikšti nuolatinė deformacija, vadinama hammertoe. Susitraukimas pėdos pločio srityje sukelia kaulų triniavimą kartu, kartais sukelia Mortono neuromą. Audinių formos tarp kojų kaulų masė susiaurina nervus, sukelia skausmą, tirpimą ar degimą. Bunionas prasideda tada, kai batų forma verčia didelį pirštą iš linijos, uždegdama pirmąjį jungtį. Bunionai ir daugelis kitų susitraukimų sužalojimų natūraliai išgeria, kai suteikiama poilsio ir geresnės avalynės, tačiau kai kurie šio tipo sužalojimai reikalauja gydytojo dėmesio.

Didelio piršto sąnario įtempimas sukelia skausmingą būklę, pavadintą “velėna”. Važiuojant ant treniruoklio gali sustiprėti, o ne sukelti šią problemą. Staigus sukimo žingsnis sukelia nenatūralų stresą ant didžiojo piršto ir pernelyg ilgina sąnarį. Kojos pirštinė atsitinka viduje treniruočių metu, taip pat atletikos laukuose lauke. Pasak dr. Martos A. Simpsono, Ohajo universiteto Osteopatinės medicinos koledžo, kardio kakla gali užtrukti tris savaites. Pakartotinis sąnarys gali pažeisti audinius ir sukelti rimtesnes problemas, įskaitant artritą.

Jei nenorite tinkamai pasirūpinti savo kojomis, nedidelės problemos gali žydi į dideles, skausmingas problemas, susijusias su bėgimo takeliu. Išaugę toeniniai rūbai susidaro, kai batai nusidriekia nuo nagų krašto, arba kai jūs nupjauti savo nagus per trumpas ir aplink kampus. Pjaustydamas nagus nuo kvadrato iki kojos, nagai nukerpami į minkštą žemyn. Grybelinės problemos sukelia sunkumų tarp pirštų ir nagų. Kai kojos atsipalaiduoja nuo pratybų, uždegimas daro tokius nedidelius sužalojimus karštus ir skausmingus. Antigrybelinių pėdų miltelių naudojimas užkerta kelią daugeliui grybelinių problemų ir išgydo daugybę mažų infekcijų.

Trinties traumos

Susitraukimo traumos

Sprains

Kojų priežiūra