Omega-3s ir mahi mahi

Pavadinimas “mahi mahi” reiškia “stiprus stiprus” polineziečių kalba. Mahi žuvys gauna šį nešvarų vardą, nes jie turi keletą plėšrūnų ir gali išgyventi keliuose klimatuose. Šios žuvys gyvena atogrąžų ir subtropikų klimatu visame pasaulyje. Kadangi šios žuvys gyvena šiltesniuose vandenyse, jose nėra tiek daug riebalų kaip šalto vandens žuvų, tokių kaip lašiša. Nors mahi-mahi gali ne tiekti kiek įmanoma daugiau omega-3 kaip šalto vandens žuvų, jie vis dar laikomi geru šios svarbios riebalų rūgšties šaltiniu.

Jūsų organizmui reikia riebalų, kad pagamintų tam tikrus hormonus ir absorbuotų riebaluose tirpiusius vitaminus: A, D, E ir K. Apie 20-35 proc. Visų kalorijų turėtų būti riebalai, teigia MayoClinic.com. Riebalai yra koncentruotas energijos šaltinis ir yra 9 kalorijos viename gramas. Jei ketinate vartoti 2000 kalorijų dietą, jums reikia 44-77 g riebalų. Nors riebalai, įskaitant omega-3, yra svarbi jūsų dietos dalis, kai kurie riebalai jums geriau nei kiti. Galite nustatyti riebalų rūšis maiste, kurį valgote, perskaitydami mitybos faktų etiketę. Venkite maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug sočiųjų ir trans-riebalų. Šie nesveikingi riebalai gali padidinti savo širdies ligų rizikos veiksnius. Mahi Mahi yra pilnas sveikų riebalų, tokių kaip mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, arba MUFAs ir PUFAs.

Omega-3 riebalų rūgštys yra polinesočiųjų riebalų tipas. Jie yra būtini jūsų augimui ir sveikatai, bet jūsų kūnas negali jų pagaminti, o jūs turite vartoti maistą, turintį daug omega-3. Šios riebalų rūgštys sumažina organizmo uždegimą ir gali sumažinti krūtinės ląstelių rizikos veiksnius. Omega-3 taip pat vaidina svarbų vaidmenį atmintyje ir smegenų funkcijoje, nes dauguma jų yra susitelkę į smegenis, paaiškina Merilendo universitetas. Du dažniausiai pasitaikantys omega-3 tipai yra alfa linoleno rūgštis, ALA ir dokozaheksaeno rūgštis arba DHA. Abu tipai yra svarbūs, ir jums reikia vienodo dydžio tiek optimaliam sveikatai.

Amerikos širdies asociacijos teigimu, jūs turėtumėte valgyti žuvį bent du kartus per savaitę. Viena porcija žuvų yra apie 3-4 oz. Mėgaukitės 3 oz. Mahi mahi filė suteikia 13 g omega-3 riebalų rūgščių. Nors nėra nurodymų, kaip nustatyti, kiek omega-3 reikia vartoti kiekvieną dieną, neturėtumėte vartoti daugiau kaip 3 g.

Mahi Mahi yra kelių papildomų maistinių medžiagų šaltinis. Visos jūsų kūno ląstelės naudoja baltymą, kad gamina ir palaiko naujus audinius. Ši liesa žuvis suteikia apie 15 g baltymų už 3 oz. Aptarnavimas. Vitaminai B6, B12 ir niacinas yra dideli mahi žuvyje, sako Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija. Šie vandenyje tirpūs vitaminai B yra svarbūs medžiagų apykaitai ir padeda jūsų organizmui gauti energiją iš valgomų maisto produktų.

Riebalai dietoje

Omega-3 riebalų rūgštys

Mahi Mahi ir Omega-3

Papildomos maistinės medžiagos