Per daug vikodino poveikis kepenims

Vicodin yra receptinis skausmas, kurio sudėtyje yra hidrokodono ir acetaminofeno. Vartojant didelėmis dozėmis, be savo įpročio formavimo savybių, Vicodinas gali sukelti rimtą kepenų pažeidimą. Suprasti, kaip Vicodinas veikia kepenis, galite saugiau vartoti vaistus. Norėdami išvengti rimtų komplikacijų, prieš vartodami Vicodin, kreipkitės į gydytoją ir niekada neviršykite rekomenduojamos dozės.

Naudoja

Vicodinas pirmiausia skiriamas vidutinio sunkumo ir sunkiam skausmui gydyti. Vidrodinas, pagrindinis veiklioji Vicodin medžiaga, taip pat vartojamas kosuliui, viduriavimui ir karščiavimui gydyti. Vicodin veikia veikdamas centrinėje nervų sistemoje, kad sumažintų skausmo suvokimą. Neapdorotas analgetikas acetaminofenas pridedamas prie Vicodin, kad padidintų jo skausmą sukeliančius padarinius. Vicodinas kartais skiriamas skausmui, kurį sukelia ūmus sužalojimas, chirurginės procedūros ar lėtinės ligos, tokios kaip artritas.

Kepenų pažeidimai

Kai kuriais atvejais acetaminofenas gali būti toksiškas kepenims, dėl kurio gali atsirasti sunkių ar sunkių pažeidimų. Remiantis JAV maisto ir vaistų administracija, rekomenduojamos acetaminofeno dozės viršijimas gali sukelti kepenų funkcijos nepakankamumą, kepenų nepakankamumą ar mirtį. Sujungus Vicodiną ir kitus acetaminofeną turinčius vaistus su alkoholiu, padidėja kepenų pažeidimo pavojus. Pasak Harvardo medicinos mokyklos, retais atvejais net normali 4000 mg ar mažesnė paros dozė gali sukelti kepenų pažeidimą.

Simptomai

Nepaisant rimto pobūdžio, kepenų pažeidimas ne visada akivaizdus ir gali būti klaidingas dėl kitų sąlygų, tokių kaip gripas. Per keletą dienų kepenų pažeidimas gali pažeisti kepenų nepakankamumą ir mirtį. Potencialūs požymiai ir simptomai yra pykinimas, odos arba akių pageltimas, viršutinio dešiniojo pilvo skausmas ir bendras negalavimas. Didelėse dozėse Vicodin hidrokodonas taip pat gali sukelti mirtį, slopindamas kvėpavimą, lėtinant širdies susitraukimų dažnį ir sustojant širdį.

Prevencija / Sprendimas

Kad sumažėtų kepenų pažeidimo pavojus, vartokite Vicodin tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Pasakykite savo gydytojui, jei prieš pradėdami vartoti Vicodin turite kepenų ligos ar piktnaudžiavimo vaistais atvejus. Stebėkite savo acetaminofeno vartojimą iš kitų šaltinių ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei įtariama, kad bus perdozavimas. Remiantis “eMed” televizoriumi, Vicodin perdozavimas paprastai yra gydomas pumpuojant skrandį arba įjungiant aktyvintą medieną siekiant išvengti vaistų įsisavinimo. Nenaudokite Vicodin, jei geriate daugiau nei tris alkoholinius gėrimus per dieną, ir atidžiai sekite dozavimo kryptimis.