Žalio maisto dieta ir duona

Žalios maisto dieta yra griežta, tačiau gana populiari dieta, kuri, kaip rodo žmogaus mitybos ir metabolizmo žurnalas, sumažina cholesterolio kiekį. Ši dieta neleidžia vartoti bet kokių virtų maisto produktų, taip pat bet kokių gyvūnų produktų, įskaitant mėsą, kiaušinius ir pieno produktus. Pagrindiniai maisto produktai, kuriuos leidžiama vartoti žaliaviniam maisto produktui, yra žalieji vaisiai ir daržovės bei daigai riešutai, pupelės ir lęšiai. Duonos dažnai sunku suprasti, nes kai kurioms rūšims leidžiama naudoti žalią maisto dietą, o kai kurios rūšys nėra.

Komercinės duonos

Komercializuotos duonos, tokios kaip “Wonder Bread” ar “Sara Lee”, draudžiama vartoti žaliam maisto produktui. Taip yra todėl, kad daugelis iš jų yra šiek tiek pieno produktų, o beveik visos dujos parduodamos šildymo metu gamybos procese.

Pirkimo žaliavos duona

Nors sudėtinga rasti žaliavinio duonos produktą maisto prekių parduotuvėse, kartais juos galima rasti specializuotose parduotuvėse arba internete. Pvz., Bendrovė “Raw Makery” parduoda neapdorotus duonus internetu www.rawmakery.com (žr. 2 nuorodą). Jie parduoda tokius skonius kaip žolelių duona ir česnakų duona, pagaminti iš ingredientų, tokių kaip grikių kruopos, jamsai ir garbanzo pupelės.

Padaryk savo žaliavinį duoną

Daugelis žaliavinio maisto dietos žmonių, kurie nori valgyti duoną, gamina savo duoną, nes tai yra greitesnis ir pigesnis negu pirkti duonos iš specialios parduotuvės ar internetu. Žalią duoną galima pagaminti kviečių paršiavimui ir maišytuvui maišyti daigas, šiek tiek vandens ir žalių daržovių, o tada per naktį dehidratuoti tešlą maisto dehidratatoriuje.

Neapdoroti duonos pakaitalai

Užuot valgydami duonos žaliavinio maisto dietą, yra daugiau įmanomų, lengviau prieinamų variantų, kurie vis tiek patenkins jūsų troškimą gauti duonos. Žalios linų sėklos krekingo priemonės yra lengviau prieinamos sveiko maisto parduotuvėse nei žaliavinės duonos. Žalias tortilijas kartais galima įsigyti parduotuvėse šaldytuvuose, kuriuose yra sveikų maisto produktų, ir žalia krekerių galima rasti ir maisto produktų parduotuvėse.

Nebuvo vieno pagrindinio ingrediento, kuris būtų rastas visose žaliosios duonos ar žalių duonos receptų. Greta žalių duonos sudėtyje yra daug žalių ingredientų, tokių kaip dygsta kviečiai, daigytos avižos, linų sėklos ir nugrimzdintos pupelės. Jie dažniausiai turi bitų daržovių arba bitų vaisių, kurie dedami konsistencijos ir skonio, pavyzdžiui, alyvuogių ir morkų gabaliukai.

Ingrediento parinktys