Išmatų kietėjimo dietos

Vandeningas ar per didelis išmatos gali būti būklės, kurią turi diagnozuoti gydytojas, ženklas. Viduriavimas ir silpni išmatos gali būti dirgliosios žarnos sindromo, maisto alergijos ar maisto netolerancijos simptomas. Yra tam tikrų maisto produktų, kuriuos galite valgyti, kad padėtų jums gauti daugiau kietų išmatų. Vadovaudamiesi savo gydytoju, atlikite tik dietinius pakeitimus ir nesistenkite savarankiškai diagnozuoti savo būklės.

Tvirtos dietos yra skirtos šlapimo nelaikymui arba viduriavimui gydyti. Viduriavimas yra simptomas ir nėra medicininė būklė. Per didelis viduriavimas gali sukelti dehidrataciją ir blogą mitybą. Jei atsiranda tokių simptomų kaip nuovargis, silpnumas, galvos svaigimas, galvos svaigimas, burnos džiūvimas, didelis troškulys arba sausa oda, Nacionalinė virškinamojo trakto ligų informacijos centro rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Laisus išmatos gali pasireikšti dėl per daug skaidulų, riebalų ar aštraus maisto vartojimo.

Pasak “FamilyDoctor.org”, turėtumėte valgyti virškinimo sistemoje privalomus maisto produktus. Yra keturi pagrindiniai maisto produktai, kurie laikomi privalomais: obuolių, bananų, skrudintų riešutų ir ryžių. Jie yra mažai skaidulų, padeda užkimšti išmatą ir yra lengvai virškinimo sistemoje. Šie maisto produktai turi būti vartojami lygiagrečiai, be pridėto sviesto, prieskonių ar padažu. Jūs taip pat galite valgyti virtus morkas, bulves, krekerius, be odos vištienos ir jogurto.

Kai kurie maisto produktai gali dirginti jūsų žarnyną, todėl jūsų išmatos perduodamos per greitai, dėl to atsiranda laisvas išmatos ar viduriavimas. Bandydami pasisukti išmatose, turite vengti maisto produktų, kurių riebalų arba labai išrūgų, pieno produktų, pluoštų maisto produktų ir riebių maisto produktų. Taip pat turėtumėte vengti alkoholio ir kofeino vartojimo.

Probiotikai pirmiausia randami jogurtuose, bet juos galima įsigyti papildomoje formoje. Geri bakterijos, kurios natūraliai randamos žarnyne, probiotikai padeda išlaikyti tinkamą virškinimą. Sergant ligos arba jei turite virškinimo sutrikimų, gerų bakterijų kiekis gali būti išeikvotas. AskDrSears.com praneša, kad tyrimai rodo, kad probiotikai veiksmingi mažinant viduriavimą. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti bet kokį papildymą.

Padidinkite skysčio suvartojimą su grynaisiais negėrintais gėrimais. Pernelyg silpni išmatos gali sukelti dehidrataciją, todėl viduriavimas gali pablogėti. Drinkite vaisių sultis, sportinius gėrimus, vaistažolių arbatą, vištienos sultinį ir vandenį, kad jūsų kūnas būtų hidratuotas.

Viduriavimas

Maistas valgyti

Maistas, kurį reikia vengti

Probiotikai

Atsargiai