Kukurūzų krakmolo ir gliukozės santykis

Yra tiek daug informacijos apie angliavandenius ir tai, kaip jie veikia jūsų kūną, kad galėtumėte įdomu, kaip jie visi susiję vienas su kitu ir iš kur jie kilę. Gliukozė, cukraus rūšis, gali būti iš daugelio vietų, tačiau vienas bendras gliukozės pramonės šaltinis yra kukurūzų krakmolas, gautas iš konkrečios kukurūzų branduolio dalies.

Kukurūzų grūdai, kaip ir kitų grūdų branduoliai, turi daug dalių. Jie apsupti kieta išorine danga, kuri yra daug pluošto ir apsaugo subtilus turinys viduje. Jie taip pat turi turtingą baltymų gemalų ar kukurūzų dalį, kuri tvyruos į naują augalą. Tai apsupta angliavandenių turtinga masė, vadinama endospermu. Kukurūzų krakmolas gaunamas iš šio endospermo. Jį sudaro amilozės molekulės, paprastai vadinamos krakmolu, paaiškina Drs. Reginald Garrett ir Charles Grisham savo knygoje “Biochemija”. Dėl šaltinio kukurūzų amilozė vadinama kukurūzų krakmolu, tačiau ji yra cheminiai identiški kitų augalų krakmolui.

Gliukozė yra cukraus rūšis. Tiksliau sakant, tai yra monosacharidas, tai reiškia, kad jis yra savaime cukrus, bet taip pat yra didesnių cukrų ir kitų angliavandenių, įskaitant pluoštą ir krakmolą, blokas. Tiesą sakant, amilozė yra niekas daugiau nei ilgos gliukozės molekulių grandinės, chemiškai susijusios viena su kita, paaiškina Drs. Mary Campbell ir Shawn Farrell savo knygoje “Biochemija”. Taip pat yra gliukozės valgomuosiuose cukruose, o gliukozė egzistuoja tokiose šaltiniuose kaip vaisiai.

Gliukozė yra įprastinis saldiklis gaminamuose maisto produktuose, tačiau jis nėra toks įprastas namie gaminiuose, kuriuose paprastai naudojamas gliukozės turintis stalo cukrus arba sacharozė. Nors iš vaisių ir kitų šaltinių galima išskirti gliukozę, pigiausia gauti kukurūzų krakmolo gliukozę. Krakmolas yra apdorojamas fermentais, vadinamais amilazais, kurie pertraukia amilozės grandines į jų sudėtines gliukozės molekules, kurios skonis yra daug saldesnis nei pradinis krakmolas.

Nors kukurūzų krakmolo skonis tinka krakmolui, o gliukozė skonis yra saldus, kukurūzų krakmolo šaukštas yra chemiškai ekvivalentiškas šaukšteliu gliukozės, bent kiek jūsų kūnas mato. Kai vartojate krakmolą, virškinamieji fermentai nedelsdami suskaido jį į sudedamąją gliukozę. Per keletą minučių nurijus kukurūzų krakmolą, jis jau virsta grynu gliukozės kiekiu virškinimo trakte, todėl du mažiau skiriasi nuo galimo.

Kukurūzų krakmolas

Gliukozė

Gliukozės gamyba

Sveikata