Nauda sveikatai iš marinuotų umeboshi slyvų

“Umeboshi” randama specializuotose parduotuvėse ir Azijos rinkose visose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pavadinimas umeboshi verčiamas į “japonų druskos slyva”, o vaisius ateina iš japonų uume medžio. Tradiciškai umeboshi valgoma su ryžiais kaip šalutinį patiekalą. Pjaustymo procesas suteikia šiam mažam vaisiui intensyviai rūgštus ir sūrus skonį, ir mokslininkai nustatė, kad tai gali būti naudinga jūsų sveikatai.

Jei kada nors pasireiškė opa, jūs susipažinę su pilvo skausmu ir diskomfortu, kurį jis sukelia, ypač po valgio. Opa atsiranda, kai įkvėptas jūsų skrandžio ar žarnų pamušalas. Paprastai bakterijos, vadinamos Helicobacter pylori, dažniausiai sukelia opas. Valgymas umeboshi slyvų gali apsaugoti nuo opų. Mokslininkai nustatė, kad japoniškose slyvose yra medžiagų, kurios slopina H. pylori ir sumažina virškinimo trakto uždegimą. 2010 m. Liepos mėn. Paskelbtame “European Journal of Nutrition” paskelbtame tyrime autoriai padarė išvadą, kad japoniškos slyvos, dar vadinamos japonų abrikosais, stipriai apsaugo nuo H. pylori infekcijos.

Amerikos fiziologijos draugija 2002 m. Metinėje konferencijoje pristatė išvadas apie Japonijos slyvos odą, kurioje yra medžiagų, kurios gali apsaugoti širdies sveikatą. Tyrėjai hipotezė, kad medžiagos, bendrai vadinamos bainiku-ekisu, blokuoja procesus, kurie skatina arterijų uždegimą, kuris gali užkirsti kelią širdies ligų atsiradimui. Jie išbandė teoriją, naudodama japonų slyvų sulčių koncentratą, kuris patvirtino jų hipotezę.

Sveika, augalinė dieta yra gausu antioksidantų junginių, vadinamų fitocheminiais, kurie mokslininkai mano, vaidina svarbų vaidmenį saugant nuo lėtinių ligų. Tyrėjai išskyrė daugiau nei 20 fitocheminių iš Japonijos slyvų, kurie, kaip nustatyta, turi stiprų antioksidacinį aktyvumą. Antioksidantai yra medžiagos, neutralizuojančios laisvųjų radikalų molekules, kurios padeda išvengti ląstelių ir DNR pažeidimų. Vaisiai ir daržovės yra turtingi antioksidacinių junginių šaltiniai, todėl svarbu valgyti įvairią dietą su daugybe augalinių maisto produktų.

Kaip valgyti umeboshi slyvas gali padėti išlaikyti jūsų dantenas sveiką, praneša tyrimas, kuris pasirodė 2011 m. Liepos mėn. “Journal of Pediatric Dentistry”. Autoriai ištyrė medžiagas iš japonų slyvų prieš įvairias patogenines bakterijas, kurios paprastai gyvena burnoje. Japonijos slyvos veikė prieš bakterijas, kurios buvo ištirtos, ir buvo efektyviausios prieš bakterijas, atsakingas už gingivitą P. gingivalis, parašyti autorius. P. gingivalis infekcija sukelia dantenų uždegimą, kuris, jei jis negydomas, gali pereiti prie rimtos infekcijos, vadinamos periodontitu.

Sudėtyje yra kenksmingų medžiagų

Sudaro širdies apsaugines medžiagas

Teikia antioksidantai

Apsaugo nuo peroralinių patogenų