Odos išsiveržimai ir vitaminas d

Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, kuris padeda organizmui įsisavinti kalcio kiekį ir užtikrina sveiką kaulų mineralizaciją. Kitos svarbios maistinės medžiagos funkcijos apima tam tikrų vėžio ir širdies ligų atsikratymą. Vitaminas D, atrodo, turi odos raminančias savybes. Skirtingai nuo dilgėlių ir bėrimų, saulės vitaminas padeda sumažinti simptomus.

Keratosas Pilaris

Keratozė pilaris yra įprasta odos problema, kurią sukelia odos baltymai, sudarančios kietą indą plaukų folikuluose. Lengviais atvejais gali būti mažų odos smūgių ant viršutinių rankų, kurios turi labai grubią tekstūrą. Keratosis pilaris taip pat gali formuotis ant šlaunų ir sėdmenų, o rečiau – į veidą, kuris panaši į spuogus. MedlinePlus praneša, kad odos kremai, kurių sudėtyje yra vitamino D, gali palengvinti keratozės pilariso simptomus. Tačiau tai gali užtrukti mėnesius, kad būtų galima išsiaiškinti.

Avilys

Pasak Nebraskos medicinos centro, žmonėms, sergantiems lėtiniu avilio užsidegimu, gali būti naudinga pridėti vitaminą D į savo mitybą. Taip pat svarbu, kad pacientai, turintys šią būklę, būtų ištirti dėl vitamino D trūkumo. Vitamino D papildai gali padėti žmonėms, kurie gauna niežtinius odos trūkumus mažiausiai tris kartus per savaitę arba epizodus, kurie trunka ilgiau nei šešias savaites. Taip pat žinoma, kad nemalonūs kvapai turi įtakos kvėpavimui.

Saulės ekspozicija

Remiantis Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos duomenimis, dešimtys milijonų amerikiečių turi mažą vitamino D kiekį kraujyje. Dalis priežasties yra ta, kad vitaminas D yra sukurtas organizme, kai ultravioletinis saulės spinduliai patenka į odą. Dr. Michaelas Holickas iš vitamino D odos ir kaulų tyrimų laboratorijos Bostono universitete paaiškina, kad 15 minučių, tris kartus per savaitę sulaukus saulei, reikia tik gauti 10 000 TV vitamino D ekvivalento. Dėl labai Tačiau reali grėsmė yra odos vėžys, tačiau žmonės dėvi apsaugą nuo saulės, kuris iš esmės blokuoja 99 procentus visų vitaminų D sintezei reikalingų spindulių, sako Holikas. Ir žalingas saulės poveikis nesibaigia, pernelyg neapsaugotas saulės spinduliavimas gali sukelti mažas, skysčių užpildytas lizdines plokšteles ant odos.

Rekomenduojamas dienos pašalpas

Geriausias būdas gauti vitamino D, pasak Holicko, yra saulės spinduliavimas. Žmonėms, kurie jautrūs saulei, gyvena tokioje aplinkoje, kurioje nepasiekia daug saulės spindulių arba kurių negalima gauti reikiamos vitamino D produkcijos, vitamino D papildai yra geras pakaitalas. Rekomenduojama dienos dozė vitamino D yra 600 TV vaikams ir suaugusiems nuo 1 metų amžiaus iki 69 metų. Po to vyresnio amžiaus žmonėms reikia 800 TV. Vitaminas saulės spindulių taip pat yra 1 370 TV vienai porcijai menkės, 447 TV vienai porcijai lašišos ir 137 TV vienai porcijai stiprintose apelsinų sultyse. Jei po dietos papildymo vitaminu D pradės rūkyti, kreipkitės į savo gydytoją, kad pašalintumėte pagrindinę sveikatos problemą.