Ananasų alergija ir bromelainas

“Bromelainas” – tai fermentų mišinys, ekstrahuotas iš ananasų augalo stiebo ir sulčių. Žmonės vartoja bromelainą kaip alternatyvius vaistus, skirtus įvairių sveikatos sutrikimų gydymui, įskaitant uždegimą ir patinimą. Kadangi bromelainas yra pagamintas iš ananasų, žmonės, kurie yra alergiški ananasams, taip pat gali būti alergiški. Prieš pradėdami vartoti bromelainą kaip vaistažolių, paklauskite kvalifikuoto sveikatos priežiūros specialisto.

Dėl nežinomų priežasčių tam tikruose maisto produktuose, pavyzdžiui, ananasuose, paprastai nekenksmingos medžiagos sukelia kai kurių žmonių alergines reakcijas. Alergiški ananasai gali arba negali būti alergiški bromelainui. Be to, be bromelaino, žmogus taip pat gali būti alergiškas skirtingiems junginiams ananasuose. Ir net jei bromelainas išgaunamas iš ananasų, fermentai bromelaine yra tik nedidelė visų populiariose vaisių sudėtyje esančių cheminių medžiagų dalis.

Alerginė reakcija į ananasų ar bromelainą gali sukelti įvairius simptomus, įskaitant odos niežėjimą ir patinimą, dilgėlinę ar egzemą. Taip pat gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimai, įskaitant pykinimą, pilvo spazmus, vomitą ir viduriavimą. Perspėja, kad veido, lūpų, liežuvio ar gerklės skausmas gali suspausti kvėpavimo takus ir sukelti astmos simptomus, įspėja Merilendo universiteto medicinos centras. Galimi ir galvos svaigimas, galvos svaigimas ir alpimas.

Retais atvejais bromelainas arba ananasai gali sukelti ypatingą alerginę reakciją, dėl kurios atsiranda anafilaksinis šokas. Anafilaksijos simptomai yra labai skaudus gerklės patinimas, todėl sunku nuryti ir kvėpuoti. Taip pat gali vystytis greitas impulsas, o oda ir nagai gali tapti mėlynos spalvos. Ilgainiui gali atsirasti galvos svaigimas, galvos svaigimas ir sąmonės netekimas. Anafilaksinis šokas gali būti pavojingas gyvybei, todėl, jei Jums pasireiškia šie ekstremalios alerginės reakcijos simptomai, nedelsdami kreipkitės į greitosios medicinos pagalbos tarnybą, konsultuokite Merilendo universiteto medicinos centre.

Ananasų ar bromelaino poveikis gali pasireikšti skirtingais būdais. Dažnas poveikis yra ananasų valgymas arba bromelaino papildų vartojimas. Be to, žmonės, dirbantys gamyklose, kurios apdoroja bromelainą, taip pat gali patirti alerginę reakciją. Bromelaino poveikis profesinėje aplinkoje buvo užfiksuotas astmos ir nosies gripo atvejams, – rašoma 1979 metų rugsėjo mėnesio žurnalo “Klinikinė alergija” paskelbtame straipsnyje.

Ananasų alergija ir Bromelainas

Simptomai

Anafilaksinis šokas

Poveikis