Ar turėtumėte valgyti tam tikrus maisto produktus su inkstų infekcija?

Šlapimo takų infekcijos yra dažnos infekcijos, kurias sukelia bakterijos, išsiplėtojančios šlaplę, vamzdelis, leidžiantis šlapimui ištekti iš šlapimo pūslės. Neapdorotos, jie gali plisti į inkstus, sukelti infekciją, vadinamą pyelonefritu, kuriai reikalingi antibiotikai. Nors nėra įrodyta, kad mitybos veiksniai turi įtakos inkstų infekcijoms sukelti ar užkirsti kelią, geri valgiai gali padėti užtikrinti sveiką sveikatą ir normalų atsigavimą. Tam tikri maisto produktai taip pat gali sumažinti riziką ateityje užsikrėsti, stiprindami imuninę sistemą ir šlapimo takų sveiką.

Maisto produktai, skirti pykinimui ir vėmimui

Pykinimas ir vėmimas gali lydėti inkstų infekcijas, pabloginti nuovargį ir sunku patenkinti jūsų energijos, maistinių medžiagų ir skysčių poreikius. Norėdami išvengti šių pasekmių, Kalifornijos San Francisko medicinos centro universitetas rekomenduoja maistą lengviau maitinti dažnai mažomis porcijomis mažai riebių maisto produktų. Laikykitės lengvų skonių maisto produktų, tokių kaip krekeriai, be odos, keptos bulvės, apkepinti kiaušiniai ir paprastas skrudinta skutimosi, kol padažnėja pykinimas. Sūrūs maisto produktai, tokie kaip krekeriai, konservuota sriuba ir sūdytos bulvės, gali padėti atkurti natrį, elektrolitą, kurį prarasite dėl vėmimo, kurį jūsų organizmas nori tinkamai funkcionuoti. Norint išlaikyti skysčių lygį, reikia sunaudoti daug skysčių, tokių kaip sultinys, želatina, ledo atspalviai ir žolelių arbata.

Maisto produktai imuninei sistemai

Kai galėsite valgyti daugiau normaliomis sąlygomis, maistinių medžiagų tankūs maisto produktai gali padėti užtikrinti stiprų atsigavimą ir jūsų organizmo gebėjimą kovoti su papildomais infekcijomis ir jas atsispirti. Pasirinkite visą grūdus, tokius kaip rudieji ryžiai, kinona, pūstasis kumpis ir avižiniai dribsniai, ilgaamžė energija ir daugiau maistinių medžiagų nei rafinuoti grūdai, tokie kaip balti miltai. Baltymai padidina audinių remontą ir stiprina imuninę funkciją. Jūsų geriausi pasiūlymai yra liesi šaltiniai, tokie kaip pupelės, mažai riebalų jogurtas ir žuvis, o ne riebalų šaltiniai, tokie kaip raudona mėsa ir nenugriebtas pienas, kurie padidina uždegimą. Omega-3 riebalai riebiose žuvyse, tokiose kaip lašišos, mažina uždegimą ir atlieka svarbų vaidmenį imuninės sistemos veikloje. Uogos, citrusiniai vaisiai, tamsios, lapinės žalumynai ir kiti spalvingi vaisiai ir daržovės yra pagrindiniai imuninės sistemos sirgaliai, tiekiantys daug antioksidantų.

Spanguolės prevencijai

Spanguolių sudėtyje yra medžiagų, žinomų kaip proanthocyanidinai, kurie gali padėti išvengti kenksmingų bakterijų prisijungimo prie šlapimo takų ląstelių, apsaugant nuo infekcijos. Nors tyrimo rezultatai yra nevienalytės, “2012 m. Rugpjūčio mėn. Leidinyje” Urologijos žurnalas “paskelbtas tyrimas parodė, kad vaikams, kurie vienerius metus įprastai vartojo spanguolių su dideliu proantohocianidų koncentracija, 65 proc. Mažiau tikėtina, kad jie vystysis UTI nei vaikai, vartoję placebą. Spanguolės taip pat yra vertingų imunitetą stiprinančių antioksidantų ir sveikų angliavandenių. Jei esate linkęs į UTI, į savo dietą įtraukite spanguolių ar grynųjų spanguolių sulčių, kad gautumėte maksimalų potencialų.

Bakterijų pusiausvyros probiotikai

Probiotikai, sveikos bakterijos, kurios yra paplitusios kultūriniuose pieno produktuose, taip pat gali padėti užkirsti kelią šlapimo takų infekcijoms. Nors, atsižvelgiant į Merilendo medicinos centro universitetą, reikia daugiau mokslinių tyrimų dėl naudos, tokie šaltiniai kaip jogurtas ir kefyras gali suteikti maistinių priedų jūsų dietai. Kiekvienas taip pat suteikia imuninę sistemą stiprinantį baltymą. Dėl mažai cukraus, turinčio daug antioksidantų, geriausio paprasto jogurto su šviežiais vaisiais arba jogurto ir kefyro mišinį. Norėdami įsitikinti, ar produkte yra probiotikų, etiketėje ieškokite gyvų aktyvių kultūrų, tokių kaip laktobacilai ir bifidobakterijos.