Granatų sultys ir vitaminas c

Granatas yra egzotinis vaisius, kuris literatūroje minimas kaip senas kaip Biblija, bet granatų sultys yra plačiau vartojamos negu pats vaisius. Granatų sulčių sudėtyje yra nedidelis vitamino C kiekis, 0,2 mg 1 puodelio porcijoje, tai netgi net 1 procentas rekomenduojamos dienos vertės. Pagal USDA nacionalinių maistinių medžiagų duomenų bazę ji turi kitų vitaminų ir mineralų, kurie yra naudingi visai sveikatai.

Vitaminas, turintis didžiausią kiekį granatinių sulčių, yra K. Geriausiai žinomas dėl savo gebėjimo skatinti tinkamą kraujo krešėjimą, todėl vitaminas K yra svarbus sveikatai, nes be jo negalima kraujuoti iki mirties. Tačiau kai kuriems žmonėms kraujo krešuliai pernelyg lengvai ir kraujo skiedikliai yra tvarkingi. Jei to reikia, pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti maisto produktus, kuriuose yra daug vitamino K, pavyzdžiui, granatų sulčių, nes vitaminas K gali neutralizuoti kraujo skiediklių darbą. 1 puodelio porcijoje iš granuliuoto granato sulčių yra 25,9 mikrogramų vitamino K arba 32 procentai rekomenduojamos paros dozės.

Granatų sultyse yra keletas B vitaminų, iš kurių didžiausias yra folio rūgštis. Taip pat žinomas kaip vitaminas B9, folio rūgštis vaidina svarbų vaidmenį kūno funkcijose, tokiose kaip sveikos DNR gamyba ir palaikymas bei naujų kraujo ląstelių gamyba. “NIH” maisto papildų tarnyba teigia, kad folio rūgštis yra ypač svarbu jūsų kūnui greitai augant ląstelėms, pvz., Nėštumui ir ankstyvos vaikystės augimo metams. Granatų sulčių 1 puodelio patiekalas yra 59,8 mikrogramų folijos arba 15 procentų RDI. Kiti vitaminai B yra sulfate, pantoteno rūgštis, B6, niacinas, riboflavinas ir tiaminas. Visi vitaminai B vaidina svarbų vaidmenį raudonųjų kraujo kūnelių vystymuisi ir energijos metabolizmui.

Granatų sultyse yra 1 vitamino E kiekio pėdsakų, kuriame yra 0,9 mg arba 5 procentai RDI. Linus Pauling institutas teigia, kad pagrindinis vitamino E vaidmuo yra jo veikimas kaip antioksidacinis vitaminas. Antioksidantai apsaugo jūsų ląsteles nuo pažeidimų, kuriuos sukelia laisvieji radikalai, kurie yra nestabilios molekulės, susidarančios oksidacijos metu. Šie laisvieji radikalai gali sukelti ląstelių ir DNR pažeidimus, kurie gali sukelti rimtų lėtinių ligų, įskaitant vėžį.

Granatų sultyje kartu su vitaminu E yra kitų antioksidantų junginių, tokių kaip taninai, kurie daro teigiamą poveikį jūsų sveikatai. Remiantis ataskaita “Papildomos terapijos klinikinėje praktikoje”, granatinių sulčių antioksidantai gali užkirsti kelią širdies ligoms, sumažinti kraujospūdį ir kovoti su fiziniu ir psichiniu susikaupimu, susijusiais su senėjimu.

Vitaminas K

B Vitaminai

Vitaminas E

Sveikatos privalumai