Normalus pulsas 12 metų amžiaus

Per visą vystymąsi nuo kūdikystės iki pilnametystės pasikeičia normalūs gyvybiškai svarbūs požymiai. Dėl anatominių skirtumų, kas yra normalu, vienos amžiaus grupės pacientams gali būti nenormalus kitam. Normalus pulsas dažniausiai pasikeičia nuo kūdikystės iki vidurinės vaikystės. Iki 12 metų normali pulso dažnis yra artima suaugusiesiems.

Normalus impulsų tarifas pasikeičia

Impulsų dažnis, kaip ir kiti gyvybiškai svarbūs požymiai, patenka į platų spektrą, nes dažnai jie keičiasi, atsižvelgiant į kūno poreikius. Pavyzdžiui, jūsų vaiko pulsas dažniausiai būna didesnis, kai virškinama maistas, negu jis miega. 12 metų amžiaus normalaus poilsio pulso dažnio diapazonas yra nuo 50 iki 100 smūgių per minutę. Tai išliks normalus amžius paauglystėje ir pilnametis.

Pratimas

Reguliari mankšta yra svarbi norint išlaikyti 12 metų sveiką širdį ir kūną. Norint gauti naudos širdžiai, pratimai turi būti pakankamai stiprūs, kad pulsas būtų nukreiptas į tikslinį diapazoną. Pavyzdžiui, 12 metų amžiaus pacientas, kurio ramybės pulsas yra 75, naudos iš širdies gausos bus nuo 135 iki 180 smūgių per minutę pratimo metu, pažymi tekstas “Fitnes for Life: Middle School”. Diapazonas skiriasi, atsižvelgiant į vaiko poilsio pulsą. Kartais labai sunkios veiklos metu pulso dažnis gali išaugti dar aukštesnis.

Sukelti susirūpinimą

12 metų amžiaus sutrikimo pulso greitis yra didesnis nei 100 ar mažesnis nei 50, gali kelti susirūpinimą. Karščiavimas, dehidracija, atsitiktinis vaistų perdozavimas ir daugelis kitų dalykų gali paveikti pulso dažnį. Jei esate susirūpinęs, kad jūsų vaikas gali sukelti nenormalų pulso dažnį, pasikonsultuokite su gydytoju. Jei jūsų vaikui yra nenormalus pulsas su kvėpavimo pasunkėjimu arba lengvumu, paskambinkite 911.