Vidutinis kvėpavimo greitis pratimų metu

Kvėpavimo sistema kontroliuoja kvėpavimą, deguonį tiekia kūnui ir pašalina anglies dioksidą. Pratimai sukelia raumenų judėjimą, padidina anglies dioksido kiekį jūsų kūne ir padidina kvėpavimo dažnį – kvėpavimo dažnį per minutę – pašalina jį iš kraujo krešėjimo.

Paprastas kvėpavimo greitis, kurį mes visi patiriame visą dieną, yra pasyvus procesas, kurį kontroliuoja kvėpavimo sistema, esanti smegenų varlių ilgintuve. Šis įprastas kvėpavimo dažnis išlieka pastovus, bet su pratimų inicijavimu vyksta dramatiški pokyčiai. Atgimimo kvėpavimo greitis priklauso nuo amžiaus, lyties, dydžio, sveikatos ir plaučių talpos.

Pratimai per treniruotę priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant aktyvumo lygį, aukštį, plaučių galią ir sveikatą. Didesnis aktyvumo lygis ir aukštis padidina kvėpavimo greitį. Gera sveikata ir didesnė plaučių talpa paprastai ją mažina. Veiksmų mechanizmas yra epinefrino išsiskyrimas pratimo metu, padidinant kūno temperatūrą, todėl padidėja poreikis kvėpuoti daugiau.

Pasibaigus treniruotėms, papildomai deguoniui reikia metabolizuoti užpildytą pieno rūgštį ir pakeisti bet kurį deguonį, kuris buvo pasiskolintas iš raumenų skaidulų, ore plaučiuose ir kūno skysčiuose. Norint išgydyti šią deguonies skola, po fizinio aktyvumo kvėpavimas tęsiasi, siekiant susigrąžinti deguonį ir atstatyti homeostazę organizme.

Jūsų kvėpavimo greitis ir laikas, kurį reikia atlikti kūno atkūrimui po pratimo, priklauso nuo asmens ir anglies dioksido kiekio kraujyje. Pasiekus homeostazę, kvėpavimo greitis vėl pradės normaliai. Norint nustatyti savo vidutinį kvėpavimo greitį, pamažu skaičiuokite kvėpavimų skaičių pertraukos metu, po treniruočių ir po treniruotės penkis kartus, tada pridėkite skaičius kartu į vieną veiklą ir padalykite į penkis, kad gautumėte vidutinį.

Vidutinė kvėpavimo takų poilsio norma

Vidutinis kvėpavimo laipsnis per pratimą

Kvėpavimo koeficientas Post Exercise

Apskaičiuokite savo vidutinį kvėpavimo greitį