Plaukimas dėl klubo sąnario traumų

Klubo liekamosios raumenys yra pilvo raumenyse. Raumenų grupė, į kurią įskaičiuoti pagrindiniai ir smulki psoas, iliacus, sartorius ir tiesiosios šakos femoris, klubo liektuvai jungia jūsų šlaunus prie dubens. Kai jie sutaria, šie raumenys priartina jūsų šlaunį ir liemenį. Kadangi klubo lieknėjimo elementai vaidina svarbų vaidmenį plaukti, jūs negalėsite plaukti, jei susižeis vienas iš šių raumenų.

2010 m. “Atviros sporto medicinos leidinyje” paskelbtoje literatūroje buvo aptiktos literatūros apie reabilitaciją ir grįžimo į žaidimą kriterijus hip-flexor traumų. Žala, priežastis ir simptomai yra labai svarbūs nustatant naudingiausius jūsų reabilitacijos pratimus. Plaukimas gali būti vienas iš alternatyvių būdų, kuriuos reikia panaudoti atkūrimo metu, tačiau jis turi būti atsargumo priemonių. Pasitarkite su savo gydytoju arba pratimų profesionalu prieš plaukdami su hip-flexor problemomis.

Jūsų klubo lanksčiųjų raumenų ar jų sausgyslių šlaunys ar ašarojimas, kuris pritvirtina raumenis į kaulus, yra ūminis sužeidimas, dažnas sunkus fizinis krūvis ar fizinė veikla. Pavyzdžiui, sprintas ir kiti greiti ir stiprūs judesiai sporto metu, tokie kaip tenisas, futbolas ir futbolas, gali sukelti klubo sąnario įtempimą, ypač jei raumenys yra griežtas arba nuovargis. Tendonitas ar klubo lanksčiųjų sausgyslių uždegimas yra lėtinė žala, kurią sukelia Pasikartojantys judesiai ir per daug. Pavyzdžiui, trumpi raumenys ir pasikartojantis futbolas gali sukelti klubo lenkimo tendinitą. Retai paplitusi žala vadinama “klubo sindromu” arba “iliopsoo sindromu”, ir kai iliopsoo raumenų sausgyslės jūsų klubų sąstingis sukelia jausmą, kuris kartais gali būti girdimas.

Daugumai pacientų, sergančių klubo sąnario ligomis, pirmasis reabilitacijos etapas turėtų apimti poilsį, o ne plaukimą. Pirmojo etapo trukmė – nuo dviejų iki trijų dienų ir kelių savaičių priklausomai nuo traumos sunkumo. Tada galite pradėti modifikuotą pratybų programą, kuri gali apimti maudymą. Pavyzdžiui, bėgikams ir dviratininkams gali būti rekomenduojama pereiti prie plaukimo, kai atsigauna nuo klubo liekimo štangos. Plaukimas gali sukelti mažiau diskomforto ir skausmo, palyginti su važiavimu ir važiavimu dviračiu, taip pat gali padėti pagerinti klubo lankstumo stiprumą. Todėl, kai kenčia nuo klubo lankstaus sužeidimo, plaukimas greičiausiai yra geras alternatyvus uždavinys, palyginti su sunkesniais pratimais ir sportu.

Negalima plaukti reabilitacijai, jei jaučiatės klubo skausmas plaukimo metu, sumažėjęs klubo judesio plotis arba jūsų plaukimo technika gali būti netinkama. Plaukikai, turintys hip-flexor sužalojimą, gali iš esmės keisti savo plaukimo pulką arba užbaigti “sugrįžti į žaidimą” kriterijus prieš vėl plaukdami. Kai maudymas įtraukiamas į reabilitacijos programą, progresas lėtas. Reabilitacijos protokolai gali labai skirtis atsižvelgiant į individualias aplinkybes ir fizinio terapeuto ar sporto trenerio būklę.

Pastabos iš tyrimų

Traumų tipai

Reabilitacijos gairės

Kontraindikacijos ir atsargumo priemonės