Statinis tempimo pranašumai

Kai galvojat apie pratybų programą, jūsų protas tikriausiai vizualizuoja aerobinius judesius ir raumenų būklę. Ištyrimas turėtų būti esminis bet kokio fitneso plano elementas, tačiau jis dažnai yra labiausiai apleistas. Statiškas ištempimas – tai ištempimo būdas “pasiekti ir palaikyti”. Įtraukus statinius ruožus į savo fitneso procedūrą, jūsų kūnas gaus daug privalumų.

Viena iš tempimo pranašumų yra lankstesnis. Lankstumas reiškia judesio aplink jungtį diapazoną. Įvairūs tempimo būdai, įskaitant statinius, gali padidinti kelio, klubo, peties ir kulkšnies sąnarių lankstumą. Pagerinus lankstumą, galėsite judėti laisviau ir efektyviau.

Statiškas tempimas gali atsipalaiduoti tiek fiziškai, tiek protiškai. Ruožai, kuriuos atliekate, turėtų būti patogūs ir reikalauti minimalaus darbo krūvio. Tai gali suteikti jūsų kūnui ir smegenims galimybę atsipalaiduoti. Atliekant statinius ruožus, rekomenduojama giliai, lėtai kvėpuoti. Kai kuriems asmenims tai sumažina streso jausmus. Vienas šalutinis streso poveikis yra padidėjusi raumenų įtampa. Statiškas tempimas gali padėti sumažinti šią įtampą.

Blogas vienos ar kelių raumens grupių lankstumas gali sukelti raumenų disbalansą arba blogą padėtį. Tvirti raumenys traukia ant sąnarių ir gali lėtai sukurti kūno išlyginimo poslinkį. Žmonės su raumenų ir skeleto disbalanso atrodo labiau linkę į sužeidimus. Sumažėjusiam judesio spektrui gali įtakos įtakos reguliarus judėjimas arba tam tikrų raumenų pernelyg didelis panaudojimas. Pavyzdžiui, bėgikams dažnai būdingi tvirti klubo lenktuvai – raumenys, jungiančios klubo sąnarį prie šlaunies priekinę dalį, ir gali būti naudingos statinei raumenų grupei.

Norėdami kuo geriau išnaudoti savo statinį ištempimą, neplėškite šalto raumens. Atlikite penkių ar dešimties minučių aerobinį pašildymą arba išsaugokite savo tęsiasi iki treniruotės pabaigos. Pasiekite tik savo tipišką judesio diapazoną. Jūs turite pajusti įtampą raumenyse, kaip jūs ruošiatės, bet pasiliekate be skausmo zonos. Laikykite kiekvieną ruožą bent 15-30 sekundžių. Paimkite lėtai, giliai įkvėpkite, kol laikote ruožą ir nenusileiskite. Jei laikas leidžia, pakartokite kiekvieną ruožą tris ar penkis kartus. Įtraukite raiščius į visas pagrindines raumenų grupes, bet praleiskite papildomą laiką raumenims, kurie jaučiasi tvirtai arba dažnai naudojami per dieną. Pavyzdžiui, jei vairuojate arba įvedate daug kompiuterio, dėmesį atkreipkite į pečių ir krūtinės priekinę dalį.

Atidarykite savo diapazoną

Ištiesk stresą

Balansuokite savo kūną

Sėkmingas tempimas