Jūros dumbliai ir spuogai

Mitybos ir spuogų tema yra ypač prieštaringa. Daugelį metų gydytojai primygtinai reikalavo, kad maisto ir šio būklės ryšys nebūtų įrodytas. Vienintelė šio apibendrinimo išimtis buvo jodas, kurį kai kurie dermatologai mano, kad jie gali būti susiję su spuogais. Kadangi jūros dumbliai yra turtingas jodo šaltinis, yra susirūpinimas dėl jo gebėjimo skatinti šią odos būklę.

Jūros dumblių vartojimas ir spuogai

2010 m. Paskelbtame “Europos žurnalo dermatologijos” paskelbtame tyrime nurodoma, kad didelis jūros dumblių suvartojimas yra susijęs su didesniu korėjiečių spuogų lygiu. Tačiau reikia pažymėti, kad kiaušialąstės pacientų mityba skiriasi ir kitais būdais: jie vartojo daugiau riebalų, greito makaronų ir lydyto sūrio nei kontrolinės grupės be spuogų. Jie taip pat suvartojo mažiau žuvies ir mažiau daržovių nei tie, kurie neturėjo būklės.

Jūros želatės turinčios spuogų gydymas

Populiaruose spaudoje pateikiami pranešimai, kai kurie iš jų šviečia, teigia, kad jūros dumblių ekstraktas turi antimikrobines savybes, kurios gali žymiai sumažinti spuogus. Remiantis 2011 m. Vasario mėn. “Mail Online” straipsniu, tyrime dalyvavę jauni vyrai, kuriems buvo suteiktas grietinėlė su jūros dumblių ekstraktu, turėjo žymiai mažiau spuogų nei vartojusiems placebą. Tačiau neaišku, kas finansavo tyrimą: MedGuru interneto svetainė reiškia, kad ją finansavo įmonė, gaminanti produktą.

Dieta ir spuogai

2011 m. Birželio mėn. Yra nedaug įrodymų apie jūros dumblių poveikį spuogams. Tačiau kai kurie šiuolaikiniai tyrimai parodė ryšį tarp kitų mitybos veiksnių ir šios būklės. 2007 m. “American Journal of Clinical Nutrition” paskelbtame tyrime nustatyta, kad mažai gliuoto kraujo mityba sumažino spuogų pažeidimus, o kitame 2011 m. “Nestle Nutrition Workshop serija: pediatrinė programa” paskelbtame pranešime nurodoma, kad gali būti vartojamas pieno kiekis Esminis vaidmuo kuriant šią sąlygą.

Spuogai turėtų būti rimtai veikiami

Pasak “Daily Mail” straipsnyje cituoto gydytojo, paaugliams, kuriems spuogai bando nusižudyti, šešis kartus dažniau nei kiti jauni žmonės. Tai vienintelis dalykas, dėl kurio spuogai yra svarbūs. Tyrimai rodo, kad gali būti naudinga dietai, kurioje yra daug žuvies ir daržovių, ir mažai pieno produktų bei rafinuotų angliavandenių. Vengti kosmetikos, galinčios sukelti pertraukas, naudoti benzoilperoksidą, o jaunoms moterims – tam tikros rūšies geriamųjų kontraceptinių tablečių vartojimas gali sumažinti spuogų sunkumą.