Kemetinė dieta

“Kemetic Diet” – tai mitybos planas, kurį laikosi šiuolaikiniai Kemet, senovės egiptiečių religinių taisyklių rinkiniai, reguliuojantys kiekvieno jo pasekėjų gyvenimo aspektą, nuo savo dvasingumo iki gydymo ir maisto, kurį jie paruošė kasdieniam maistui. Pastaraisiais metais “Kemet” įgijo populiarumą, kartu su “Kemetic Diet” aspektais, kurie buvo išsamiai išdėstyti 2005 m. Muata Ashby knygoje. Pagal “Kemetic Diet” aprašytą valgymo planą, tam tikri maisto produktai turėtų būti vartojami reguliariai, o kiti turėtų būti vartojami tik retai, arba visiškai išvengti, kad būtų skatinama optimali sveikata.

Kemet

Kemetas yra tas vardas, kurio senovės Egiptas buvo žinomas, ir žmonės, kurie vadovaujasi senovės egiptiečių kultūrine ir religine praktika, yra vadinami kemetikais arba yra kemetikos ortodoksų nariai. Pasak Kemet.org svetainės, šiuolaikinė Kemetics praktika prasidėjo devintajame dešimtmetyje ir dešimtojo dešimtmečio pradžioje su Hekatawy I, Egipto religiniu lyderiu, taip pat žinomu kaip Tamara Siuda. Šiuolaikinės Kemetics apima daugybės senovės religinių praktikų aspektus iš Afrikos, Indijos ir Karibų jūros, įskaitant dalis Joruba ir Vodou religijų. Ši praktika apima išsamias dietines taisykles, žinomas kaip Kemetic Dieta.

Kemeticinės dietos gairės

“Kemetic dieta: maistas kūnui, protui ir sielai, holistinis sveikatos vadovas, pagrįstas senovės Egipto medicinos mokymais”. Muata Ashby apibūdino šiuolaikinius Kemetics pasisakymus, kurie buvo naudingi jų mitybai. Pasak Ashby, viena iš pagrindinių senovės egiptiečių vadovaujančių sąvokų buvo jų įsitikinimas, kad geroji sveikata yra daugiau nei ligos simptomų nebuvimas, o kažkas, kurį gali skatinti maisto apdorojimas kaip šventą dvasinį ryšį su dievais ir jų Protėviai. Norėdami išlaikyti ryšį nepažeistą ir užkirsti kelią ligų vystymuisi, “Kemet” pasekėjai daugiausia dėmesio skiria tam tikrų maisto produktų vartojimui maistu ir vengia kitų maisto produktų ir mitybos įpročių.

Staple Foods

“Kemetic” dieta diktuoja, kad žmogaus pagrindiniai maisto produktai, kuriuos jie valgo kasdien, turėtų būti daržovės ir krakmolas. Idealus krakmolas yra grūdai, tokie kaip soros, kukurūzai, kviečiai ar ryžiai, pupelės arba ankštiniai augalai, tokie kaip lęšiai, ir šakniavaisiai, pavyzdžiui, bulvės ar jamsai. Vienas iš šių tiksliai paruoštų krakmolų turėtų būti kiekvieno valgio dalis ir kartu su daržovėmis. Remiantis Kemetic įsitikinimais, daržoves reikia valgyti su krakmolu, kad krakmolai būtų tinkamai suvirškinti. Švieži prieskoniai gali būti naudojami kaip prieskoniai. Tipiškame maistiniame maiste “Kemetic Diet” būtų pridedamas daržovių padažas arba sultinys, pagardintas prieskoniais, ir patiekiamas į virtą krakmolą.

Retkarčiais maistas

“Kemetic Diet” tradicijoje maistas, laikomas priimtinu atsitiktiniam vartojimui, yra daiktai, kurių pasekėjai mano, kad jie naudingi labai nedideliais kiekiais, bet jie virškina virškinimo sistemą, jei valgomi dideliais kiekiais. Šie maisto produktai apima mėsą ir bet kokius gyvūninės kilmės produktus, tokius kaip pieno produktai ir kiaušiniai, riešutai ir vaisiai. Žuvis gali būti valgomas dažniau nei mėsa, tačiau vis tiek turėtų būti laikomas kaip retkarčiais patiekiamasis rupiniai. Kemet pasekėjai mano, kad šiuos maisto produktus reikia vartoti medicinoje, pavyzdžiui, vaisiai, ypač citrusiniai vaisiai, turi būti valgyti, jei esate susirgę, ir mėsa, kai moteris yra nėščia. Tačiau niekada, ar šie maisto produktai turėtų būti reguliariai suvartojami.

Maistas ir įpročiai, kuriuos reikia vengti

“Kemetic Diet” pasekėjai mano, kad vartojantys perdirbti maisto produktai, cukrus, druska ir bet kurie vitaminai ar mineraliniai papildai sukelia sveikatos sutrikimus ir turėtų būti visiškai pašalinti iš dietos. Be to, jie teigia, kad jūs turite valgyti tik tada, kai esate alkanas, idealiai tinka du kartus per parą valgyti vieną mažą maistą ryte ir didesnį valgį vakare, daugiausia dėmesio skiriant valgyti tik nedidelę maisto produktų įvairovę, nes, pasak Kemetic pasekėjų, Valgant daugybę skirtingų maisto produktų, virškinimo sistema kelia nereikalingą įtampą.