Normalus ramybės pulsas moterims

Kai kas nors nurodo ramybės pulso greitį, tai dažnai reiškia greitį, kuriuo širdis plaka, kai kūnas yra ramybėje. Nutraukimo pulsas normaliomis sąlygomis rodo gerą sveikatą, teigia Nacionaliniai sveikatos institutai. Moterims normalus ramybės širdies ritmas nesiskiria nuo vyro.

Poilsio pulsas

Nacionaliniai sveikatos institutai teigia, kad normalaus poilsio pulso dažnis laikomas nuo 60 iki 100 smūgių per minutę. Bet kuri vyresnė nei 10 metų motina turėtų patekti į šį pulso greitį, nebent jie būtų gerai apmokyti sporto metu. Esant šiai situacijai, normalus širdies ritmo atstatymas gali būti toks mažas, kaip 40-60 kartų per minutę, teigia “MayoClinic.com”.

Matavimas

Pasak Amerikos širdies asociacijos, rytais iš tiesų geriausias laikas moterims įvertinti ramybės pulsą. Dar prieš tai, kai jie išeina iš lovos, arba sėdėdami, moterys turi užtrukti minutę, kad patikrintų jų pulsą. Išlikus santykinai visai netrukus po atsibudimo, moterys gali gauti tikslesnį skaitymą, nes kūno padėties ir aktyvumo pokyčiai gali turėti įtakos širdies ritmo atstatymui. Tačiau tai nėra vienintelis dienos laikas širdies ritmui išmatuoti. Dauguma moterų po 10 minučių gali atsigaivinti širdies susitraukimų dažnį, nurodo Nacionalinis sveikatos institutas.

Faktoriai

MayoClinic.com teigia, kad kiti veiksniai, be veiklos ir kūno padėties, taip pat gali įtakoti moters atsipalaidavimo pulsą. Vienas iš svarbesnių yra svoris. Kai moteris perneša svorį, ji padidina savo kūno dydį, o tai padidina atstumą, kuriuo širdis turi krauti kraują. Tai reiškia, kad širdis turi dirbti sunkiau nei įprasta, kad atitiktų kūno poreikius, įspėja Nacionalinė greitosios medicinos asociacija. Stresas, emocijos, amžius ir vaistai taip pat gali įtakoti pulso dažnį. Hormonų lygis pasikeičia streso metu ar didelėmis emocijomis, todėl širdis virsta daug greičiau. Pagal “Amerikos širdies asociaciją” “širdies ritmo atstatymas paprastai didėja su amžiumi”, todėl nenuostabu, kad moterys tampa vis vyresnės.

Identifikavimas

Lengviausias būdas išmatuoti ramybės pulsą – vidurio ir rodyklio pirštų padėjimas ant kaklo, riešo, kelio galo, kirkšnies arba pėdos arterijos, konsultuoja nacionalinius sveikatos institutus. Kai surandama arterija, ritmas skaičiuojamas per 30 sekundžių. Tada šis skaičius padauginamas iš 2, kad būtų pasiektas poilsio širdies ritmas.

Įspėjimas

Kai kas nors turi nuoseklią širdies susitraukimų dažnį, tai gali būti pagrindinių būklių indikacija, įspėja Nacionalinius sveikatos institutus. Jei ramybės pulsas viršija 100, tai gali būti aukšto kraujo spaudimo, širdies ligos, įgimtų širdies defektų ar prieširdžių virpėjimo požymis. “MayoClinic” duomenimis, esant normaliam poilsio pulsui iki 60 metų, tai gali reikšti ir aukštą kraujospūdį, širdies ligas, širdies ligas, širdies infekcijas, hipotirozę ar atrioventrikulinį bloką, kuris sutrikdo širdies elektrinius signalus. Com