Arbatmedžio aliejaus šampūnas ir niežtintis galvos oda

Arbatmedžių aliejus, naudojamas šimtmečius kaip natūralus antibiotikas, yra paprastas namų gynimo būdas plepims, sausiems plaukams ir niežtinčiai galvos odai. Kaip ir bet kuriuose vaistažolių ar namų vaistuose, pirmiausia pasikonsultuokite su savo gydytoju, kad įsitikintumėte, jog jis neprieštaraus jokiems receptinių vaistų, kuriuos vartojate šiuo metu.

Identifikavimas: arbatmedžio aliejus

Arbatos medis, gimtoji į Australiją, gamina lapus ir šakas, kurie suskaidomi ir distiliuojami į eterinį aliejų. Pasak Phillio A. Balcho knygos “Receptiniai vaistažolių gydymui”, arbatmedžio aliejus veikia kaip antiseptikas, kuris gali užkirsti kelią daugeliui rūšių grybų ir bakterijų, taip pat kai kurių, kurie priešinasi tradiciniams antibiotikams.

Arbatmedžio aliejaus šampūnas

Arbatos medžio aliejus valo plaukus, taip pat jūsų galvos odą ir folikulus, todėl tai natūralus pasirinkimas valymo šampūnui. Galite įsigyti arbatmedžių aliejų šampūnus arba užsisakyti savo. Pradėkite nuo natūralaus šampūno be priedų ir konservantų ir pridėkite 10-20 lašų arbatmedžio aliejaus. Saugokitės šampūnų, kurių sudėtyje yra natrio lauro sulfato arba propilo alkoholio, kadangi tai yra potencialiai kancerogeninės cheminės medžiagos.

Gydant niežtinį galvos odą

Norėdami gydyti patvarią ir erzinamą niežtinį galvos odą, naudokite arbatmedžio aliejų tiesiai ant paveiktos odos. Panaudokite 5-10 lašų aliejaus ir švelniai jas masažuojate į galvos odą. Tai palengvina niežėjimą ir ramina odą, taip pat pašalina užterštus plaukų folikulus. Galite norėti naudoti arbatmedžio aliejaus šampūną kasdien ar kasdien. Jei jūsų niežulys nusilps į pleiskus, naudokite arbatmedžio aliejaus šampūną, paliekant jį ant galvos odos bent minutę prieš skalavimą.

Alternatyvios priemonės arbatmedžio aliejui

Arbatos medžio aliejus yra įrodytas spuogių kovotojas. Balch pastebi, kad klinikiniame tyrime 124 pūslelės pacientai patyrė gerų ar geresnių rezultatų su 5 procentų arbatmedžio aliejaus geliu, kaip ir 5 procentais benzoilperoksido, ir mažiau šalutinių poveikių. Dėl savo grybelių gebėjimų arbatos medžio aliejus taip pat gali gydyti daugybę odos infekcijų, įskaitant kraujotaką ir sportinę pėdą. Pasak Cindy L. A. Joneso, doktorantė, “Arbatos alternatyvoje” arbatmedžio aliejus taip pat užmuša mieles, sukeliančias burnos infekcijas, ir Staphylococcus aureus, bakterijos, kuri sukelia odos infekcijas.

Įspėjimai

Arbatmedžio aliejus niekada neturėtų būti prarytas. Anot Amerikos vėžio draugijos, tai gali sukelti haliucinacijas, vėmimą ir viduriavimą, taip pat sunkesnius padarinius, įskaitant komą. Arbatos medis gaunamas iš mirusių šeimų, taigi žmonės, kurie yra alergiški produktams, kurių sudėtyje yra eukaliptų, gvazdikėlių ar gvajos, taip pat gali būti alergiški arbatmedžio aliejui. Kadangi visapusiškas arbatmedžio aliejus kartais sukelia bėrimus ir odos sudirginimą, galbūt norėsite naudoti praskiestą tirpalą, kol žinote, kaip gerai jūsų oda toleruoja aliejų.