Burnos vs intraveninis skystis ir elektrolitų pakeitimas

Vanduo ir elektrolitai reikalingi organizmui tinkamai veikti. Šios medžiagos padeda išlaikyti kraujo ir kitų skysčių, esančių audiniuose ir ląstelėse, pusiausvyrą. Jei jūsų skysčių ar elektrolitų kiekis per mažas, juos reikės papildyti. Tai galite padaryti su geriamaisiais tirpalais arba į veną.

Paprastai skystas pakaitalas yra būtinas, jei jūs tampa dehidratuotas. Dehidratacija gali atsirasti, jei jūs negėrėte pakankamai skysčių. Tai taip pat gali atsirasti dėl staigių jūsų kūno skysčių ir elektrolitų praradimo, pavyzdžiui, sunkiu viduriavimu ar vėmimu. Kitos priežastys, dėl kurių gali tekti pakeisti jūsų skysčius ir elektrolitus, yra didelis karščiavimas arba per didelis prakaitavimas.

Kadangi patogumas ir santykinis saugumas, daugeliu atvejų lengva ar vidutinio dehidratavimo atveju yra pageidaujama burnos rehidracijos terapija. Pagal “Merck Manual”, švelnus dehidracija gali būti ištaisyta geriant maždaug 23 ml skysčio kiekvieną kilogramą kūno svorio per keturias valandas. Vidutinio dehidratacijos gydymui skysčio pakaitalas padidėja iki 46 ml skysčio kiekvienam svarui kūno svorio. Pasibaigus keturioms valandoms, pacientas gali būti iš naujo įvertintas ir prireikus gali būti papildomai įpilti skysčiai. Geriamoji rehidracija nereikalauja specialios įrangos ir yra tinkama daugeliui skysčių ir elektrolitų nuostolių.

Intraveninis skysčių ir elektrolitų pakeitimas paprastai vartojamas tik esant sunkiems dehidratacijos atvejams. Šiam vartojimo būdui reikalinga sterili speciali įranga, ją galima naudoti tik medicinos įstaigoje arba apmokyti specialistai. Pagrindinis intraveninių skysčių pakeitimo privalumas yra tai, kad jis greitai veikia, skysčiai ir elektrolitai apeina virškinamąjį traktą ir eina tiesiai į kraują. Intraveninis skysčių pakeitimas taip pat gali būti naudojamas pacientams, kurių vėmimas apsunkina geriamojo skysčio vartojimą.

Geriamojo rehidratacijos tirpalai turi sudaryti 2% gliukozės ir 50 – 90 mEq / L natrio, rekomenduoja Merck Manual. Paprastai geriausia įsigyti geriamojo rehidratacijos tirpalą, kurį galima įsigyti JAV be recepto. Paprastai tai bus milteliai, kuriuos sumaišysite su vandentiekio vandeniu, tačiau yra ir iš anksto sumaišytų sprendimų. Jei atliksite savo sprendimą, naudodami cukrų ir valgomąsias druskas, kruopščiai patikrinkite matavimus. Klaidos rengiant gali sukelti mirtiną hipernatremiją, “Merck Manual” įspėja. Invaziškai vartojami tirpalai turėtų būti įsigyti jau sumaišyti, nes tinkama gliukozės ir elektrolitų dalis yra kritinė, kai skystis patenka į kraują.

Indikacijos

Burnos apykaita

Intraveninė rehidracija

Sprendimai