Idealus svoris penkerių metų amžiaus

Sveikas vaiko svoris priklauso nuo daugelio veiksnių. Nors svorio padidėjimas yra normalus vaiko vystymosi aspektas, žinant, kaip jūsų 5 metų amžiaus pacientai lyginami su kitais jo amžiaus vaikais, galite suprasti jo sveikatos būklę. Su dramatiškai padidėjusiu vaikų nutukimu būtinai paskatinkite vaiko išlaikyti sveiką svorį ir suprasti sveikų įpročių svarbą.

Kūno masės indeksas

Dažniausias būdas apskaičiuoti svorį atsižvelgiant į jūsų vaiko amžių yra kūno masės indeksas arba KMI. Kūno masės indeksas naudojamas norint nustatyti, ar jūsų vaikas yra sveikas svoris dėl jo amžiaus. Norėdami apskaičiuoti KMI, padalinkite savo vaiko svorį svarais, jo aukštis yra coliais. Sugalvokite tą numerį aukščio coliais ir padauginkite tą kiekį 703.

Sveiki diapazonai

Ligos kontrolės centrai nurodo KMI augimo charakteristikas pagal jūsų vaiko amžių. Vaikams nuo 2 iki 19 metų naudokite amžiaus kūno svorio augimo diagramas. Šis procentinis reitingas parodys, kaip jūsų vaikas lyginamas su kitais savo amžiaus vaikais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gydytojai mano, kad sveikas procentas yra tarp 5 procentilio, bet mažesnis nei 85 procentilis. Jei vaikas yra mažesnis nei penktasis procentilis, ji laikoma mažesniu svoriu. Viršutinė dalis nuo 85 iki 95 procentilio yra laikoma antsvoriu, kai virš 95 procentilių yra nutukęs.

Apsvarstymai

Jei jūsų vaikas nesiskris tarp sveiko svorio diapazono, vis dar reikia apsvarstyti veiksnius. Pavyzdžiui, genetika, lytis, hormonai, fizinis aktyvumas, sveikatos problemos, mityba ir aplinka yra veiksniai, kurie skiriasi tarp visų vaikų ir neišvengiamai daro įtaką jų augimo tempui. Taip pat apsvarstykite savo vaiko veiklos lygį. Pavyzdžiui, labai sportinis vaikas gali turėti daugiau raumenų masės ir dėl to didesnio KMI, nepaisant kūno riebalų trūkumo. Panašiai, labai aktyvus vaikas gali turėti mažą KMI savo amžiui, tačiau vis tiek bus sveikas. Todėl būtinai naudokite KMI kartu su kitais vertinimais, odos storio matavimais, dietos įvertinimu, fiziniu aktyvumu ir šeimos istorija.

Įspejamieji ženklai

Stebėkite savo vaikus, kad laikui bėgant svyruotų svyravimai ar svyravimai. Jei jūsų vaikas padidina ar praranda svorį pernelyg greitai, tai gali būti galimo problemos požymiai. Ypatingi dalykai, tokie kaip emocinės problemos, stresas, depresija ar net trauminis įvykis gali stipriai paveikti jūsų vaiką ir jo svorį. Pasak “Bostono vaikų ligoninės”, viena iš dažniausiai pasitaikančių augimo problemų priežasčių gali būti netinkama mityba. Jei pastebėjote svorio svyravimus savo vaikui, kreipkitės į gydytoją, vaiko psichologą ar dietologą, kad nustatytumėte vaiko svorio problemas.

Svorio valdymas

Padėti vaikui išlaikyti jo svorį yra sprendimas, kuris jam bus naudingas jo vaikystėje. Norint, kad jis būtų sėkmingas, vadovauti jam su sveiką mitybą, emocinę paramą ir daugybę žaidimo laiko bei fizinio aktyvumo. Pasirūpinkite, kad reguliariai suplanuotu laiku pristatytumėte maistingą maistą ir užkandžius. Išmokyk jam valgyti tik tada, kol jie bus patenkinti, kad išvengtumėte perdozavimo įpročio. Be to, pasistenkite, kad kasdienis įprotis būtų naudojamas kasdien, kaip rekomenduota 2010 m. Amerikiečių dietos gairėse, dalyvaujant ne mažiau kaip 60 minučių pratyboms. Svarbiausia, kad geras pavyzdys būtų, kad vaikas galėtų sekti ir stebėti, kaip jis sekasi. Kaip jis auga.