Nugriebtas pienas ir visas kepimo pienas

JAV žemės ūkio departamentas rekomenduoja, kad dauguma pieno produktų pasirinktų be riebalų ar mažai riebalų. Kepdami, laikykitės šios rekomendacijos, kad paglostytumėte tortą, keksetes, slapukus ar duoną. Pakaitinis pieno nugriebimas pienu gali turėti įtakos jūsų galutinio produkto tekstūrai ir skoniui. Tačiau jei jūs jo nenusileidžiate kartu su pienu, neturėtumėte pastebėti didžiulio skirtumo daugumoje kepinių .

Riebalų kiekis

Saldas pienas ir nugriebtas pienas skiriasi riebalų kiekiu. Nors pilnametis pieno sudėtyje yra apie 3,5% riebalų, nugriebto pieno nėra. Daug riebaus pieno yra sotieji, o per daug sočiųjų riebalų gali padidinti širdies ligų vystymosi riziką, sako Amerikos širdies asociacija. Kadangi riebalų nėra, nugriebtas pienas paprastai turi vandeningą, ploną tekstūrą, palyginti su visa.

Vaidmuo receptuose

Daugumoje keptų produktų pienas yra skystis, kuris padeda sudėti sausus ingredientus. Neapdoroto pieno riebalai padeda išmaišyti ir drėkinti kepinius. Pyragai ir keksai, pagaminti su nenugriebtu pienu, dažniausiai būna drėgni ir smulkesni negu pagaminti iš nugriebto pieno. Jei receptas reikalauja pieno, bet nenurodomas riebalų procentas, manysime, kad tai reiškia nenugriebtą pieną.

Subbing With Skim

Valgydami namuose, daugumoje kepimo receptų galite pakeisti nugriebtą pieną į nenugriebtą pieną. Kadangi jūs pašalinote kai kuriuos riebalus, produktas yra labiau pažeidžiamas, kad išdžiūtų sausas ir kietas. Imkitės papildomos atsargos, kad nepašalintumėte tešlos, kuri dar labiau sugriežtins jūsų gėles. Jei imsitės kitų priemonių valgyti receptą – naudojant kiaušinių baltymus vietoj viso kiaušinių arba pakeičiant sviestą arba sutrumpinant vaisių tyrę – galite tikėtis, kad jūsų produktas bus sausoje pusėje, nei tuo atveju, jei panaudotumėte visus riebalus Iš pradžių reikalaujama pagal receptą.

Kitos parinktys

Jei nematote savo keptų produktų riebalų ir kalorijų kiekio ir naudojate nugriebtą pieną, nes tai viskas, ką turite, galite sumaišyti su sveiku pienu, sumaišydami 1/2 puodelio išgarinto pieno su 1/2 puodelio vandens, kad Sukurti pilną pieno pakaitalą. Taip pat galite sumaišyti 1 puodelį nugriebto pieno su 2 šaukštais lydyto sviesto ar margarino, kad kompensuotumėte trūkstamus riebalus. Kitas variantas – pasirinkti pieno su sumažintą riebalų kiekį, kad būtų pakeistas sveikas pienas. Jis vis tiek gali turėti įtakos galutinei produkto struktūrai, tačiau jis bus mažiau dramatiškas, nei jei jūs naudosite “skim”.