Odos bėrimas kojose po pratybų

Dažniausiai pasireiškę bėrimai nuo kojų yra bėrimas šiluma ir cholinerginė dilgėlinė. Atsižvelgiant į šių dviejų išbėrimo simptomų panašumą, gali būti sunku nustatyti, kuris išgyvena be gydytojo patikrinimo.

Priežastis

Dėl karščio išbėrimo ir cholinerginės dilgėlinės dažnai yra priežastis kūno temperatūros padidėjimui arba prakaito susidarymui. Karščio bėrimas atsiranda, kai prakaito kanalai tampa užblokuoti, todėl prakaitas tampa spąstais po oda. Pasak MayoClinic.com, “Miriaria profunda”, karščio išsiveržimo forma, pasirodo netrukus po treniruotės dėl padidėjusio prakaito kiekio, susijusio su fizine veikla. Pasak CholinergicUrticaria.net, cholinerginės dilgėlinės priežastis atsiranda tada, kai hipotalaminas nustato temperatūros padidėjimą, dėl kurio neuronai atpalaiduoja acetilcholiną, kuris padeda pašalinti stiebo odos ląsteles, atpalaiduojančias histaminus. Histaminai sukelia odos uždegimą.

Identifikavimas

Jei po treniruotės jūsų kojose yra bėrimas, jūs pajusite niežėjimą, deginimą, dilgčiojimą ar pykinimą. Jums gali pasireikšti šiltas pojūtis dėl bėrimo, o išvaizda ir jausmas pablogės, jei subraižysite sritį. Bėrimas gali smarkiai skirtis. Oda gali pasirodyti paraudusi ir padidėjusi. “CholinergicUrticaria.net” dažniausiai pasireiškia chirurginės dilgėlinės simptomas. Pasak DermNetNZ, jei cholinerginė dilgėlinė yra sunki, gali pasireikšti širdies plakimas, alpimas, galvos skausmas, dusulys, švokštimas, seilėtekis, viduriavimas ir pilvo spazmai.

Gydymas

Tiek karščio bėrimas, tiek cholinerginės dilgėlinės paprastai išnyksta savaime. Kai kuriais atvejais geriamas antihistaminas arba beta adrenoblokatorius gali padėti palengvinti simptomus, pasak DermNetNZ. Kūno temperatūros mažinimas naudojant ledus, šalto plovimo skudurą arba oro kondicionavimo sistemą gali pagerinti bėrimo būklę.

Prevencija

Tolesnis fizinis krūvio ir vėžio palaikymas yra geriausias būdas išvengti karščio bėrimo ir cholinerginės dilgėlinės. Naudokite tuos pačius metodus, kuriuos naudosite prevencijai, kaip ir gydant šiuos bėrimus. Remiantis MayoClinic.com, dirbdami naudodamiesi drabužiais drėgnu drabužiu. Būkite šortai vietoj kelnių. Atsižvelgdami į Cholinergic.Urticaria.net, padidinkite dažnumą, kada dirbate, nes kuo daugiau sportuojatės, tuo mažiau bada jūsų bėrimas.

Apsvarstymai

Daugelis šių bėrimų išnyks per valandą po pratybų, nes jūsų kūno temperatūra natūraliai sumažės. Pasak MayoClinic.com, kreipkitės į gydytoją, jei išbėrimas pradeda pusę arba jūsų limfmazgiai pabursto į pažastį, kaklą ar kirkšnį.